Єгипет більше не робить ставку на пляжний відпочинок

13.01.2020 18:39   Елена Степницкая
Єгипет більше не робить ставку на пляжний відпочинок

У Єгипті відбулися серйозні зміни: міністерство туризму реформували, об'єднавши його з міністерством старожитностей, призначили нового міністра, і це позначилося на стратегії розвитку в цілому. Тепер Єгипет не хоче робити ставки на пляжний відпочинок, тому субсидії на чартери теж цілком можуть скасувати.

Новий орган влади

Міністерство старожитностей і туризму вже існувало 50 років тому, але його розділили на дві самостійні структури. Тепер же вирішили возз'єднатися, і в цьому об'єднаному органі влади лідирувати явно буде історія, а не туризм, через те, що новий міністр Халед аль-Анани раніше очолював міністерство старожитностей. Колишній міністр туризму залишилася в Парламенті, тепер вона займається питаннями міжнародного співробітництва.

Влада Єгипту пояснила злиття наявністю великих державних проєктів, пов'язаних з археологією. Тепер Єгипту на туристичному ринку будуть просувати, роблячи упор на історію і культуру країни, а аж ніяк не на гарячі пляжні тури. Саме історична спадщина відрізняє Єгипет від інших країн: хороших пляжів у світі набагато більше, ніж стародавніх пам'яток.

Курс на історію і культуру

На думку експертів, Аль-Анани дотримується теорії класичного туризму, саме вона здається зараз владі країни оптимальною. За Єгиптом закріпилася слава країни для дешевого пляжного відпочинку, тому заможних туристів зараз залучити непросто. Їх можна заманити лише унікальними пам'ятками, тому традиційні піраміди Гізи та Луксорський храм вирішено облагородити та посилити історичну частину Великим Єгипетським музеєм.

Призначення Аль-Анані безпосередньо пов'язане з майбутнім в кінці 2020 р. відкриттям Великого Єгипетського музею. Саме він збирав колекцію і наглядав за цим проєктом в цілому. Новий міністр склав проєкт перетворення місцевості на плато Гіза навколо пірамід. Він же запланував відкриття нових археологічних музеїв в курортних містах Шарм-ель-Шейху і Хургаді.

Аль-Анани вже виступив з низкою заяв про те, що культурний туризм відтепер буде в пріоритеті. І про свої плани щодо туристичних визначних пам'яток: будуть будувати дороги між ними, покращуючи доступність для екскурсійних автобусів, і покращувати зовнішній вигляд всіх туристичних об'єктів.

Великий музей і розташований поруч з ним новий аеропорт Сфінкс, зажадали мільярдних інвестицій, і їх потрібно повертати.

Є ймовірність, що новий міністр перегляне взаємини з міжнародними операторами туризму. Якщо іноземний турпотік відновиться, доходи від туризму почнуть рости, Єгипет може відмовитися від субсидування чартерів на курорти. Нинішня програма діє до квітня 2020 р.

Динамика курса валют на 21.06.2024

Нефть Brent
$85.33
+3.18%

Лента новостей