Які наслідки вживання алкоголю протягом багатьох років?

26.12.2023 18:21   Елена Степницкая
Які наслідки вживання алкоголю протягом багатьох років?

У більшості людей алкоголь асоціюється зі сп'янінням і похміллям. Важливим є те, що це тимчасові стани, але вони аж ніяк не звичайні — вони мають свої клінічні назви та вважаються в медицині небезпечними для здоров'я та/або життя. Алкогольне отруєння (сп'яніння), абстинентний синдром (похмілля), запійний алкоголізм — не єдині зміни, що супроводжують вживання спиртного, які вимагають стовідсоткової госпіталізації, і всі вони тісно пов'язані з алкогольною залежністю.

Психопатологічні стани, пов'язані з алкогольною залежністю

Через "вимкнену" свідомість людина піддається безлічі загроз здоров'ю і життю. Крім найпоширенішого синдрому помутніння, при вживанні алкоголю може бути:

  • Патологічна інтоксикація — рідкісний стан, який можна порівняти з патологічним афектом. Супроводжується порушеннями свідомості, збудженням, галюцинаціями, маренням, агресивною поведінкою і повною амнезією епізоду.

  • Синдром відміни алкоголю — з'являється в перші 24-36 годин після припинення вживання алкоголю. Супроводжується неприємними симптомами з боку травної, кровоносної та вегетативної систем, симптомами "грипу", тремором і наявністю потягу до спиртного.

  • Треморне марення — симптоми з'являються протягом 72 годин після припинення вживання алкоголю. У людини починаються тривоги та страхи, порушення свідомості, дезорієнтація, марення, галюцинації та важкий соматичний стан.

  • Гострий алкогольний галюциноз — зазвичай триває кілька днів (до місяця). Супроводжується: слуховими галюцинаціями. З часом починаються маячні ідеї переслідування. Наслідком цих симптомів є страх, тривога, депресивний настрій, іноді виявляються сенсорні галюцинації (наприклад, повзання черв'яків по тілу).

  • Хронічний алкогольний галюциноз — це фактично збереження гострого стану, який може тривати протягом кількох місяців і навіть років.

  • Енцефалопатія Верніке — вражає до 5-10% алкоголіків. Пов'язана з вітаміном В1, який "вимивається" з організму алкоголем. До її симптомів належать: порушення свідомості, сплутаність свідомості, окорухові розлади, тремор, парези кінцівок, полінейропатія і судоми.

  • Корсаківський психоз — його виникнення залежить також від дефіциту вітамінів групи В. Симптоми: полінейропатія, розлади пам'яті, пов'язані з ураженням головного мозку (нездатність запам'ятовувати новий вміст), дезорієнтація та труднощі у впізнаванні людей.

Лікування алкозалежності в Тернополі охоплює всі ці стани, хоча вони вимагають різних методів лікування. Багато з них зосереджені на фармакотерапії, а іноді й на порятунку життів пацієнтів-залежних.

Динамика курса валют на 23.02.2024

Нефть Brent
$83.67
+0.76%

Лента новостей