Як змінити свого постачальника газу? Легко!

17.11.2021 22:45   Елена Степницкая

Як змінити свого постачальника газу? Легко!

Незважаючи на те, що фіксований тариф на газ, як правило, є досить вигідним, українські постачальники підготували для споживачів ресурсу альтернативні тарифні плани – сезонні. Як повідомляє інформаційний центр консультацій з питань газопостачання для населення «ГазПравда», йдеться про поточний опалювальний сезон. Спеціальна пропозиція надає покупцям газу можливість щомісяця оплачувати паливо рівними частинами.

Особливості альтернативних тарифних планів

Основною особливістю альтернативних тарифних планів є те, що загальна сума до оплати розраховується з урахуванням обсягу газу, споживаного клієнтом за опалювальний сезон. Цю суму потрібно сплачувати рівномірними частинами щомісяця, і постачальники обіцяють, що до кінця опалювального сезону паливо не подорожчає. Крім того, покупці, які скористаються новими тарифами, зможуть знизити навантаження на сімейний бюджет у зимові холоди – витрати будуть рівномірно розподілені на всі місяці.

Вигідні пропозиції за сезонними тарифами пропонує як найбільша газопостачальна компанія «Нафтогаз України», так і регіональні постачальники, які працюють під брендом «Твій Газзбут». Однак, оскільки газ останнім часом рекордно подорожчав, зменшити його вартість для споживачів українським підприємствам не вдалося.

Див.докладніше актуальні ціни на газ різних постачальників у листопаді 2021 року.

Як змінити постачальника природного ресурсу

На сьогоднішній день вибір оптимального тарифного плану та зміна постачальника газу можливі через застосунок «Дiя». Наприклад, стати клієнтом державного постачальника (ДК "Нафтогаз України") можна за кілька хвилин. Покрокова процедура приєднання має такий вигляд:

  • Потрібно зайти на сайт компанії «Нафтогаз України» (gaz.ua) та вибрати розділ «Стати нашим клієнтом».
  • Наступний етап – вибір способу приєднання («Сайт»), після чого необхідно натиснути на «Подати заявку».
  • Потім користувач вибирає опцію «Дія» та один із документів, запропонованих системою – РНОКПП (раніше – ІПН) або ID-карту. Вибирати треба той документ, який верифікований у застосунку. Далі сканується запропонований QR-код, а клієнт, який подає заявку на мобільну версію, просто натискає цей код на екрані.
  • Потому потрібно натиснути кнопку «Надіслати по Дiя», тим самим дозволивши відправку копій цифрового документа до компанії «Нафтогаз України».
  • Після підтвердження споживач побачить на екрані частково заповнену заявку на приєднання до газопостачання. Щоб завершити процес приєднання, залишиться заповнити вільні поля, натиснути на «Сформувати файл заявки» та підписати документ від руки або електронним підписом (КЕП).

Таким чином, заявка подається в кілька кліків, а на її обробку потрібно 10-15 хвилин. Щодо актуалізації даних на електронному майданчику, оператор ГТС у середньому здійснює її за три дні.

Нагадаємо, що популярний в Україні інтернет ресурс "ГазПравда", на якому, зокрема, працює онлайн калькулятор розрахунку вартості газу для споживачів, був створений за ініціативою ФРНГ (Федерації роботодавців нафтогазової галузі України www.frng.org.ua).

Джерело: офіційний сайт онлайн ресурсу консультацій для споживачів газу www.gazpravda.com.ua

Динамика курса валют на 28.05.2024

Нефть Brent
$82.12
+0.93%

Лента новостей