Як розпочати дошкільну освітню діяльність?

17.02.2020 19:50   Елена Степницкая
Як розпочати дошкільну освітню діяльність?

Реалії сучасного життя такі, що структура дитячих садочків, розбудована раніше, більше не вдовольняє потреби жителів великих міст. Виходом з даної ситуації є надання можливостей для створення приватних дитячих садочків. В Україні такі можливості існують, і у даній статті юристи компанії OGP дадуть поради щодо відкриття дитячого садочку.

Згідно українського законодавства відкривати дитячі садки(займатися дошкільною освітньою діяльністю) можуть лише суб’єкти, чиєю основною діяльністю є освітня діяльність. Такими суб’єктами можуть бути:

1) юридичні особи всіх форм власності (заклади дошкільної освіти);

2) відокремлені підрозділи юридичних осіб;

3) фізичні особи – підприємці.

Після створення такого суб’єкта слід подумати над тим, де саме Ви будете провадити свою діяльність. Така будівля має забезпечувати безпеку життєдіяльності дітей та відповідати вимогам охорони праці. Територія та будівлі мають відповідати будівельним та санітарно-гігієнічним нормам. Для того, щоб зрозуміти, чи відповідає будівля і територія даним нормам, Ви можете, зокрема, звернутися до наступних актів:

1) Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234;

2) Державних будівельних норм України ДБН В.2.2-4:2018, затверджених Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 25.04.2018 № 107.

Також будівлі і територія мають забезпечувати виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти, який затверджений Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.05.2012 № 615.

Варто переконатися в тому, що будівля та територія придатні для безперешкодного доступу дітей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Для цього зверніть увагу на висоту бордюрів(рекомендована висота не більше 4 см), наявність пандусів та відсутність порогів. При цьому не слід вдаватися до занадто фанатичного відношення, адже пандуси не мають створювати перешкод для пересування інших вихованців.

Також необхідно мати виховательський склад, який буде здатний забезпечувати виконання вимог вже згадуваного Базового компонента дошкільної освіти. Окрім цього, кількість вихователів має бути достатньою, щоб відповідати вимогам ст. 14 Закону України «Про дошкільну освіту» щодо максимально можливої кількості дітей в групі.

Для провадження дошкільної освітньої діяльності обов’язкова наявність ліцензії.

Для її отримання Вам знадобиться виконання зазначених вище вимог. З повним переліком вимог і документів Ви можете ознайомитися на сайті. Ліцензія видається місцевими державними адміністраціями обласного рівня, держадміністраціями міста Київ і Севастополь, Радою Міністрів АРК протягом 10 робочих днів з дня подачі заяви і документів, за умови сплати збору.

Компанія OGP радить звертатися до професіоналів у вирішенні такого важливого питання, як отримання ліцензії на провадження дошкільної освітньої діяльності.

Підготовлено юристами OGP.UA

Динамика курса валют на 08.04.2020

Нефть Brent
$31.87
-3.70%

Лента новостей