Утеплення будинку – який матеріал для цього вибрати?

29.08.2022 17:35   Елена Степницкая

У разі власного тепла людина сама здатна вирішити це питання, це закладено в його генах протягом усього життя, людина може підібрати такий одяг, в якому він не замерзне. Але у разі утеплення будинку такої спадковості немає.

Для того щоб у приміщенні було тепло і ніякий холод був не страшний, потрібен певний досвід утеплення приміщення.Потрібно ретельно підійти до цього питання та звернутися за допомогою до фахівців у цій справі, оскільки це має важливе значення. Необхідно вибрати саме той утеплювач, який зможе чудово зберігати тепло у квартирі. А також той, який має прийнятну вартість і має інші позитивні характеристики. Якщо одягнутися не надто тепло, то, вийшовши на вулицю і відчувши холод, людина може просто вдягнути щось ще, щоб зігрітися. Але такий принцип не підійде до питання, що стосується утеплення будинку. Це можна зробити зсередини кімнати, а можна зовні. Рекомендується вуличне утеплення, тому що утеплення всередині приміщення не має високої якості, яке дасть утеплення з вулиці.

На цьому виграшно грають на свою користь велика кількість шахраїв, які обманним шляхом продають людям надутеплювальні матеріали, які нібито можуть підтримувати тепло в квартирі. Не варто траплятися на такі хитрощі, оскільки, витративши великі гроші, зрештою в квартирі не буде потрібного рівня тепла.

Ряд надійних утеплювачів для житла

Професіонали рекомендують низку надійних утеплювачів для житла:

Пінополістирол

Пінопласт ціну має прийнятну, не дуже товстий, придатний для будь-якої подальшої обробки зверху. Також має тривалий гарантійний термін, що становить 25 років. Але в нього є і мінус – низька пожежостійкість матеріалу, що не підходить для використання на дерев'яних будинках. Рекомендується його застосування на не дуже високих будинках, максимум це може бути двоповерхова споруда.

Утеплення будинку – який матеріал для цього вибрати?

Мінеральна вата

Вартість досить висока. Але є й суттєві плюси такого матеріалу. До них відносяться висока пожежостійкість, висока щільність, а також він не надто важкий. Гарантія також 25 років. Іноді цей матеріал плутають із горючою мінеральною ватою. Насправді це два різні матеріали, які мають різні характеристики.

Екструдований пінополістирол

Ціна такого матеріалу цілком низька. Гарантія понад 25 років. Іноді, як видно з практики, гарантійний термін може сягати півстоліття. Але є й мінуси – низька пожежостійкість та низька здатність пропуску пари. Через це необхідний додатковий монтаж вентиляції, що, своєю чергою, тягне зайву витрату коштів.

Пінофол фольгований з двох сторін тип В

Високий рівень збереження тепла. Цей матеріал має найвищу вартість. Також потребує додаткового монтажу вентиляції, оскільки погано пропускає повітря. Поверх цього матеріалу не можна застосовувати будь-які оздоблювальні елементи. Для нього рекомендується певна група оздоблювальних матеріалів. Також цей матеріал може бути використаний виключно в каркасних спорудах.

Кладка з газобетону щільністю 400 кг/куб.

Йому властиво багато мінусів – висока ціна, велика вага, низька здатність до збереження тепла. Але є невеликі плюси - висока пожежостійкість і хороша прохідність пари. Він належить до групи досить економних утеплювачів.

Ековата

Ціна досить прийнятна, виготовлена ​​з натуральних матеріалів. Гарантійний термін досить тривалий. Через низьку пожежостійкість цей матеріал не рекомендується для застосування в масовому будівництві.
Пінополіуретан, який необхідно напилювати

Він має досить високу ціну, підлягає обов'язковому захисту від ультрафіолетових променів. Кількість оздоблювальних матеріалів, які можна використовувати на цьому утепліті, значно невелика. Його можна облицьовувати цеглою або каркасом, які необхідно навісити зверху з використанням плит. Також цьому матеріалу властива низька пожежостійкість, він легко піддається загорянню. Самостійно утеплити будинок таким матеріалом не вийде, оскільки для цього буде потрібно спеціалізоване обладнання, яке має його напилювати.

Піноізол

Його вартість дуже низька порівняно з іншими утеплювачами. Але є багато суттєвих мінусів – можна використовувати обмежену кількість матеріалів для обробки, обов'язковий захист від ультрафіолетового випромінювання, низька пожежостійкість, короткий термін експлуатації, схильний до впливу вогкості. Якщо пеноізол наносити за допомогою напилення, то для цього потрібне спеціальне обладнання.

Динамика курса валют на 27.09.2022

Нефть Brent
$84.06
-2.49%

Лента новостей