Цинк для зміцнення імунітету

15.12.2020 19:02   Елена Степницкая
Цинк для зміцнення імунітету

Затребуваний сьогодні як ніколи цинк для зміцнення імунітету - це мікроелемент, без якого діяльність організму людини порушується, позаяк цей метал бере участь у багатьох біологічних процесах, підтримуючи нормальну роботу певних органів.

Застосовуючи радіонуклідні методи дослідження, вчені виявили цинк у мікроскопічних кількостях в гормонах, стінках клітин та їх життєво важливих компонентах. Цей мікроелемент сприяє активізації деяких ферментів, бере участь в обміні речовин і впливає на збудження нейронів.

Зміцнення імунітету та інші функції цинку, які доведені науковим шляхом:

  • підсилює корисні властивості вітаміну Е;
  • запобігає виникненню запалень і пухлин в простаті;
  • активно бере участь у дозріванні яйцеклітини і сперматозоїдів;
  • зменшує негативний вплив алкоголю на печінку і головний мозок, оскільки входить до складу ферменту, який розщеплює етиловий спирт;
  • дефіцит цинку негативно впливає на вироблення таких гормонів, як інсулін, соматостатин і тестостерон.

Крім цього, цинк володіє детоксикаційними властивостями. У крові людини цей метал створює активну молекулу, яка «збирає» і пов'язує токсичні білки і виводить їх з організму.

Ознаки цинкового дефіциту

Недолік цинку в організмі погіршує функції більшості органів, а при його тривалій нестачі відбуваються серйозні збої у функціонуванні багатьох систем організму.

По-перше, це стосується нервової системи: з'являється дратівливість, безсоння, мінливість настрою, коли людина від всепоглинаючої любові до людей раптово хоче відокремитися від суспільства і усамітнитися. І відбуватися такі зміни можуть щопівгодини.

Дефіцит цинку негативно відбивається на органах почуттів і рецепторах, погіршується зір, пропадає нюх. Особливо спотворюється смак, аж до його збочення. Наприклад, бажання людини їсти крейду (або навіть лизати побілку на стінах) виникає не тільки від дефіциту кальцію, але і від нестачі цинку.

Брак цього мікроелемента провокує накопичення в організмі токсичних речовин, через що з'являється швидке стомлення, втома і підвищення температури тіла до 37,4 градусів у нічний час.

Через брак цинку розвивається цукровий діабет, людині постійно хочеться пити і їсти, вживання великої кількості води провокує виділення сечі понад 2-х літрів на добу.

Сповільнюється вироблення гормонів, особливо «чоловічих», тому у представників обох статей (в організмі жінок теж є тестостерон) розвиваються депресії.

Недостатня кількість цинку у підлітків, особливо в пубертатний період, уповільнює їхній ріст і розвиток статевих ознак: оволосіння, збільшення молочних залоз, зміна в голосі та ін.

Виникають алергічні реакції, причому на те, що оточувало людини десятиліттями. Наприклад, дуже сильним алергеном раптово може стати шерсть домашнього вихованця. В цьому випадку потрібно відразу звернутися до лікаря і пройти обстеження зі складанням аналізів.

При нестачі цинку шкіра змінює колір, стаючи сіруватою, починають сильно випадати волосся, що може призвести до облисіння.

Натомість цинк допомагає організму боротися з вірусами, особливо герпесу, сприяє позбавленню від гельмінтів та інших паразитів. Його додають до більшості протималярійних препаратів. Через дефіцит цинку може розвинутися атеросклероз, хронічні захворювання печінки і виникнути статеві розлади різної складності.

Джерело: офіційний сайт спортивного інтернет магазину в Києві Mordex.Net

Динамика курса валют на 28.01.2022

Нефть Brent
$89.34
-0.69%

Лента новостей