Що таке ехокардіографія та для чого її проводять

28.11.2021 14:51   Елена Степницкая
Що таке ехокардіографія та для чого її проводять

Ехокардіограма, або ехокардіографія, є тестом для візуалізації, про який чули всі. Однак чи знаєте ви, що це таке і коли це необхідно робити? Яка різниця між підготовкою до трансторакального та чресстравохідного ехосигналу? Чи можна дітям робити ехокардіографію? З відповідями на ці запитання можуть виникнути проблеми. У цій статті ми представимо найважливішу інформацію про ехо серця, завдяки якому це обстеження не матиме для вас ніяких секретів.

Ехо серця у Львові — це неінвазивний візуалізаційний тест, який дозволяє оцінити функціонування серцевих порожнин і клапанів, але не тільки. Його також можна використовувати для отримання даних про кровотік і великі кровоносні судини. Все це завдяки УЗД. Ехо серця — це розмовна назва ехокардіографії, інші терміни — УЗД серця, що є абревіатурою ультразвукової кардіографії. Ми говоримо про «ехо», оскільки ультразвукові хвилі відбиваються від досліджуваних структур і виводяться на монітор.

Ультразвукові хвилі, які використовуються для перевірки відлуння серця, зазвичай знаходяться в діапазоні від 1 до 10 МГц. Важливо, що УЗД серця є неінвазивним і абсолютно безпечним, тому протипоказань для його повтору немає. Відлуння серця дозволяє лікарю виявити дефекти анатомії серцевого м’яза. Крім того, він має уявлення про параметри, що описують функціонування серця, він може оцінити кровотік в крові та коронарних судинах, скоротливість і розслаблення серця або роботу клапанів.

Як зазначалося раніше, ехокардіографія є безпечним дослідженням, але є кілька протипоказань до його проведення. Його не проводять, зокрема, пацієнтам з травмами грудної клітки, з гіпсами, важкими вадами серця, бронхіальною астмою, нестабільною ішемічною хворобою серця та дуже високою гіпертензією.

Відлуння серця, яке також називають напр. ехокардіографія, УЗД серця – це діагностичний тест, який використовує ультразвукову техніку. Він дозволяє отримати зображення структур серця. Завдяки цьому можна оцінити функціонування порожнин і клапанів цього органу.

Ехо серця у Львові є основним інструментом кардіологічної діагностики захворювань серця та системи кровообігу. Їх проводять як дорослим, так і дітям. Найбільш часто проводиться УЗД серця – трансторакальне (через грудну клітку). Він неінвазивний, безпечний і безболісний. Їх можна повторювати багато разів. Трансторакальна ехокардіографія є елементом діагностики серцево-судинних захворювань, моніторингу їх перебігу та оцінки прогнозу.

Динамика курса валют на 30.05.2024

Нефть Brent
$83.60
-0.74%

Лента новостей