Садові доріжки на дачі

20.07.2022 19:19   Елена Степницкая
Садові доріжки на дачі

Будь-яка садова територія потребує якісного оформлення. Зайнятися ландшафтним дизайном на дачі, посадити рослини, розставити різні придатні речі для саду – чудова ідея. Однак також не варто забувати про таку важливу складову - садові доріжки на дачі. Вони є необхідними, тому що саме ними люди можуть пересуватися своєю територією з одного об'єкта в інший.

До вибору самого покриття для садових доріжок необхідно підійти з усією серйозністю, тому що з часом вона може стати непридатною. Викласти садовий тротуар можна з каменю, бетонної плитки, бруківки та інших матеріалів. Доріжка повинна залишатися презентабельною, безпечною та екологічною.

Оптимальна ширина садової доріжки

Садові доріжки на дачі є ланкою, що зв'язує між усіма існуючими спорудами. Крім основної функції доріжки можуть розташовуватися в зоні відпочинку та є елементами ландшафтного дизайну, а також пов'язувати допоміжні конструкції, як колодязь, сарай, електричний щиток та інші об'єкти.

При формуванні плану розташування садової доріжки необхідно враховувати деякі важливі фактори. Розташовуватися ці пішохідні об'єкти повинні чітко в тих місцях, де проходять люди. Залежно від частоти походів саме на те чи інше місце повинна розташовуватися доріжка певної ширини. На віддаленій території, де зазвичай може ходити лише одна людина, можна оформити маленьку доріжку. У місцях, де передбачається постійне пересування, потрібні ширші. Наприклад, територія біля гаража, поруч із хвірткою та будинком повинні мати більший простір, щоб одразу кілька людей могли там поміститися і за необхідності розійтися.

  1. Основні місця, які часто відвідують люди, необхідно оснастити стежками завширшки близько 1.2 метро. Саме на доріжці, яка веде до основної будівлі, а саме житлового будинку, мають без особливих зусиль уміститися дві людини. На цій території люди повинні почуватися комфортно і не заважати один одному під час руху.
  2. За наявності саду або будь-якої іншої зони прогулянок можна розмістити доріжки шириною від 0.5 метрів. При такому розмірі люди зможуть розійтися у разі і зручно разом гуляти.
  3. Найширшою має бути безпосередньо стоянка для автомобілів. Її потрібно оформити у такому вигляді, щоб одна чи більше машина змогли комфортно розміститися на цій території. Ширина цієї території має бути не менше трьох метрів.
  4. До різних додаткових споруд, як лазня, сарай, туалет та інші об'єкти, можна протягнути максимально комфортні по ширині доріжки. Такими вважатимуться доріжки від 0.7 метрів. Також доріжки, що ведуть до городу або клумби, можна зробити не надто широкими, тому що подібне місце зазвичай відвідує не так багато людей.

При оформленні дачної ділянки необхідно враховувати її загальний розмір. Занадто великогабаритні та широкі доріжки можуть виглядати недоречно на маленькій території, а навпаки дуже дрібні дивно виглядати на великій. Покриття для садових доріжок має залишатися функціональним протягом тривалого часу. Необхідно чітко продумати розташування та ширину кожної доріжки, щоб зробити садову зону найбільш гармонійною та комфортною для перебування у ній людей.

Бруківка та тротуарна плитка для оформлення доріжок

Оформлення доріжок може бути здійснено за допомогою бруківки або тротуарної плитки, бетону та асфальту. Кожен варіант має свої відмінності, а також переваги та недоліки. Для формування садових доріжок допустимо класти плитку, яка має товщину від 3 см, тому що зазвичай садові доріжки досить маленькі і не потребують великої плитки. Бруківка або плитка може мати різні кольори та форми. Для будь-якого задуманого стилю можна підібрати найкращий варіант.

Тротуарна плитка має дуже багато плюсів. До одним із таких відноситься особливість матеріалу. Укладання як доріжок одним із подібних варіантів означає те, що при необхідності можна завжди перекласти матеріал у будь-яке інше місце. З бетоном або асфальтом це буде важко, і для того, щоб усунути бетонну доріжку, необхідно повністю її зруйнувати.

На нашому сайті представлені послуги з виробництва та укладання тротуарної плитки. Ми підберемо для певної садової ділянки оптимальний варіант і зробимо дачний простір стильнішим. У нашому каталозі представлений широкий вибір форм та кольорів плитки. Вибрати найкращий варіант для свого саду буде можливо саме на нашому сайті.

Динамика курса валют на 15.08.2022

Нефть Brent
$98.15
-1.48%

Лента новостей