Рішення про скасування постанови приватного виконавця

27.07.2021 14:03   Елена Степницкая
Рішення про скасування постанови приватного виконавця

Сумський окружний адміністративний суд кожного дня проводить велику кількість справ. Нещодавно тут розглядали провадження щодо скасування та та визнання недійсним виконавчого провадження. Приватний виконавець Дорошкевич Віра Леонідівна виступала у цій справі відповідачем. Позивач вимагав визнати всі дії проти нього протиправними, та припинити провадження, де з нього вимагають кошти у розмірі 10 285,65 грн. У своїй заяві позивач мотивує тими факторами, що відповідач порушив чинний закон України, та розпочав провадження не за місцем проживання боржника, хоча на це у нього були всі можливості. Відповідач точно знав, де саме проживає боржник, його місце роботи та іншу важливу інформацію.

Оскільки виконавче провадження відкрито у Києві, а позивач має постійне місце роботи у Сумах, він позбавлений можливості приймати активну участь у справі та вчасно ознайомлюватися з матеріалами справи. У зв'язку з чим позивач не може вчасно подавати клопотання та в повній мірі користуватися усіма правами, які йому надані законом України. Данна справа у суді розглядається за спрощеною процедурою. Відповідач повністю заперечував свою вину. Він стверджував,що його дії повністю відповідають законним нормам. У зв'язку з цим в задоволенні позовній заяві суд має відмовити. У якості доказів відповідач надав постанову підписано частини нотаріусом, яка підтверджує, що особа позивач проживає у Києві та веде трудову діяльність. Перед тим, як долучити його до справи, постанова була перевірена на відповідність, саме тому, відповідач не мав вагомих підстав, щоб відмовити у відкритті провадження.

Наразі, на судове засідання ні одна зі сторін не прийшла. Позивач дає згоду, щоб справа була розглянута бей його участі. Третя сторона не дала досі ніяких пояснень, щодо дій, які були заявлені у позові. Так як всі учасники процесу були попереджені про судове засідання з дотриманням процедури, у суду не було причин переносити або скасовувати засідання, і воно було проведене без участі відповідача. Після вивчення всіх доказів, суд прийняв рішення задовольнити позов у повній мірі. Відкриття виконавчого провадження наразі є забороненим. Рішення суду можна оскаржити у апеляційному суді у відведений для цього період. Як тільки буде складений повний текст позовної заяви, можна буде подати апеляцію на протязі 10 днів. Рішення вступить в свою силу тільки після закінчення терміну на подання апеляції.

Динамика курса валют на 05.03.2024

Нефть Brent
$83.56
-0.07%

Лента новостей