Подолати все! Як власники електромобілів облаштували зарядку у дворі звичайної панельки

04.12.2018 13:50   Елена Степницкая
Подолати все! Як власники електромобілів облаштували зарядку у дворі звичайної панельки

Досвід Білорусії.

Майже всі власники електромобілів в Білорусі живуть в приватних будинках, де так легко поставити машину на зарядку. Жителі багатоквартирних будинків можуть тільки мріяти про спеціальну розетки під вікном. Втім, як виявилося, втілити в життя таку мрію ніхто не заважає.

Звичайна панельна багатоповерхівка в селищі Лісовий (Боровляни), звичайний двір, де «місць на всіх не вистачає». Поруч з трансформаторною підстанцією стоять два електромобіля, кабелі яких тягнуться до білої колони - зарядної станції для електромобілів. Офіційно «зарядка» належить двом власникам електромобілів Chevrolet Spark і Chevrolet Volt.

- Один з власників електромобілів звернувся до нас рік тому (у квітні 2017 року) з проханням розглянути питання про виділення місця для установки зарядної станції, - розповідає голова ОСББ «Паралакс» Тамара Муxо. - На зборах уповноважених майже всі проголосували за виділення місця для двох електромобілів. Люди поставилися з розумінням до прохання.

Власники електромобілів спочатку планували облаштувати Еко-парковку біля трансформаторної підстанції. Благо поряд з нею знаходився зовсім порожній п'ятачок. Всіма питаннями і клопотами по зведенню парковки займався самий ініціативний, а витрати були розділені на двох.

«Я став першопрохідцем»

- До мене ніхто такого не робив. Я першим пройшов всі процедури і етапи по установці зарядної станції у дворі багатоквартирного будинку, - розповідає Федір Согомонян, власник Chevrolet Spark. - Хотів, щоб до встановленої зарядної станції ніяких питань не було ні зараз, ні в майбутньому.

Навесні минулого року Федір почав з того, що поцікавився у товаристві можливістю виділення місця під парковку, уточнив вартість самої зарядної станції і вартість матеріалів для облаштування екопарковки.

- Звичайно, найважливішим стало дізнатися, чи можливо в принципі офіційно і легально поставити у дворі зарядну станцію, - каже Федір.

Довідки з цього питання наводили у головного інженера районних електромереж, який надав максимальне сприяння.

Головний інженер сказав, що немає нічого неможливого, і дав корисну консультацію про те, як діяти, - згадує Федір. Він зазначає, що з боку державних органів і установ, в які він звертався, ні разу не було нерозуміння і якийсь тяганини по його питань.

Точка відліку в облаштуванні зарядної станції у дворі - отримання технічних умов. Техумови не видають громадянам, їх можуть отримати тільки юридичні особи. В даному випадку такою особою виступило ОСББ. Районні електромережі видали ТУ техумови на установку електрощитка, до якого буде підключена швидкісна зарядна станція для електромобілів, і лічильники (по одному на кожен електрокар). За цих умов в проектній організації був замовлений проект підключення щитка і проект підключення установки зарядної станції. А потім вже були найняті організації, які реалізували проект і облаштували Екопарковку.

- зарядна станція ми придбали ​​в антивандальному корпусі, для одночасної зарядки двох електромобілів, - розповідає Федір.

Зарядна станція була придбана «з запасом на майбутнє»: кожен її порт здатний видавати електроенергію потужністю 22 кВт. Для прокладки в землі був обраний алюмінієвий кабель збільшеного перетину, теж з запасом.

- Коли все було готове, ми звернулися в «Енергонагляд». Спеціаліст перевірив правильність підключення, відповідність монтажу проекту і видав висновок для «Енергозбуту», - каже Федір.

«Енергозбут» підтвердив правильність підключення, видав свій дозвіл, його фахівці опломбували лічильники і оформили допуск до експлуатації. Потім власникам електромобілів виділили тариф на електроенергію.

- Все обладнання, підключене з трансформаторної підстанції до лічильників, знаходиться на балансі ОСББ. Все інше - від лічильників до зарядної станції - в власності власників електромобілів. Щомісяця ОСББ знімає показання лічильників і включає витрати на електроенергію в платіжки власникам електромобілів.

Динамика курса валют на 20.05.2022

Нефть Brent
$112.04
+2.62%

Лента новостей