Податкова заборгованість — як перевірити самостійно?

16.02.2022 13:28   Елена Степницкая
Податкова заборгованість — як перевірити самостійно?

Податкова заборгованість може вилитися в багато незручностей, якщо дізнатися про неї занадто пізно. Підприємці систематично стикаються з ситуаціями, коли сплачують податки, але через недотримання термінів або неправильно введені дані борг продовжує накопичуватися та зростати. Щоб уникнути цієї проблеми, ви повинні знати, як визначити свій податковий борг. Допоможе у цьому сервіс https://youcontrol.com.ua/articles/yak-pereviryty-podatkovu-zaborhovanist-v-ukrayini/, який представлений аналітичною YouControl. В декілька кліків, без складної реєстрації та за лічені секунди ви можете перевірити заборгованість по ІПН, звірити відповідність останніх реєстраційних даних, одержати іншу аналітичну інформацію.

Чим загрожує несплата податкової заборгованості?

Основні борги громадян пов'язані з несплатою майнових податків — транспортного податку, податку майно, земельного податку. Необхідно знати, що несплата податків у встановлений законодавством термін може призвести до низки наслідків боржників.

 

  • По-перше, нараховуються пені у сумі заборгованості кожний календарний день прострочення.
  • По-друге, податковий орган може звернутися до суду з позовом про стягнення податку за рахунок майна, у тому числі грошових коштів на рахунках у банку та готівкових коштів. При цьому розгляд заяви та винесення судового наказу збільшить суму боргу на розмір державного мита.

 

Після винесення судового наказу матеріали скеровуються у службу судових приставів для стягнення. Судові пристави порушують виконавче провадження та у разі відсутності добровільної сплати вчасно боржник заплатить ще й виконавський збір у розмірі 7% від суми, що підлягає стягненню.

 

Судовими приставами під час виконавчого провадження застосовується ряд заходів, вкладених у забезпечення стягнення податкової заборгованості, а саме проводиться заборона відчуження майна, тобто громадянин не зможе продати свій автомобіль чи нерухомість. А за наявності відкритих розрахункових рахунків банком проводиться списання коштів у рахунок погашення заборгованості платника податків за судовим рішенням. Також стягнення заборгованості може здійснюватися шляхом утримання суми боргу із заробітної плати самим роботодавцем на підставі судового рішення, що може негативно позначитися на репутації боржника серед колег та керівництва. Крім того, пристави можуть заарештувати якесь майно для подальшої його реалізації та погашення заборгованості. Це може бути як мобільний телефон, так і автомобіль залежно від суми боргу.

 

Динамика курса валют на 07.10.2022

Нефть Brent
$94.42
+1.11%

Лента новостей