Основні конструктивні рішення при зведенні спортивних арен

08.01.2023 0:31   Елена Степницкая
Основні конструктивні рішення при зведенні спортивних арен

Які технології застосовуються для будівництва льодових арен, критих комплексів для гри в футбол, баскетбол чи інші спортивні ігри.

При спорудженні критих спорткомплексів зазвичай застосовується технологія швидкомонтованого будівництва, основною перевагою якої є повна комплектність поставки всіх матеріалів, конструкцій, кріплення та аксесуарів разом з продуманими рішеннями. Це дозволяє зводити величезні споруди за лічені місяці.

Для спорткомплексів існує два ключових критерії: великий безопорні прольоти без колон для забезпечення великих площ і максимальна енергоефективність, особливо це актуально при будівництві льодових арен абе приміщень для занять зимовими видами спорту.

Досягнути значних прольотів без опор вдається тільки за рахунок використання металоконструкцій. Сталеві рішення дозволяють робити фермові конструкції з прольотами понад 100 м, що є недосяжним для залізобетонних альтернатив.

Швидкомонтованих будинки для спорту частіше за все мають стіни та покрівлю, виконані з використанням сендвіч панелей. При чому кращі сендвіч панелі пропонує відома українська інженерно-будівельна компанія Rauta. Сендвіч-панелі від цього постачальника мають спеціальну конфігурацію замкового кріплення і EPDM-ущільнювач, які роблять стінову або покрівельну конструкцію максимально повітрянепроникною. Для приміщень льодових арен краще застосовувати сендвіч-панелі завтовшки від 140 мм.

Якщо приміщення арени буде періодично митись за допомогою активних хімічних сполук то краще в якості внутрішньої обшивки панелей використовувати сталь з плівковим покриттям, стійким до таких хімічних речовин.

Часто замовник будівництва спортивного комплексу вимагає від архітектора зробити будівлю, що зазвичай є ангарного типу, красивою та привабливою для відвідувачів. Тоді професійні архітектори вдаються до відпрацьованого та надійного прийому коли по поверхні енергоощадних сендвіч панелей на спеціальних підконструкціях кріплять облицювання вентильованих фасадів. Дуже часто вентильовані фасади мають перфорацію часткову або суцільну, за якою монтується ледь освітлення. Це надає будівлі неповторного привабливого вигляду особливо вночі, коли вмикається підсвітка і фасад грає кольорами та на поверхні відображається малюнок.

В Україні прийом з вентфасадами ще не настільки розповсюджений як закордоном, в той час які Європі, особливо у скандинавських країнах це майже норма. Тому європейські архітектори пішли ще далі і вже змагаються не просто хто зробить оригінальніший малюнок перфорації чи колір підсвітки, а і в форматі матеріалів облицювання вентильованого фасаду. Все частіше можна зустріти фасади з крикну, бронзові чи мідні фасади, а також облицювання з латуні чи нержавіючої сталі.

Динамика курса валют на 02.12.2023

Нефть Brent
$82.83

Лента новостей