Чому корисно відвідувати сауну?

27.10.2021 19:07   Елена Степницкая
Чому корисно відвідувати сауну?

Оздоровча програма в СПА-центрі – один із найкращих подарунків, які можна зробити собі. Це чудовий спосіб повернути фізичну та психічну форму й залишити міський стрес позаду. Зокрема, сауна у Львові з басейном – ідеальне місце для відпочинку, де можна позбутися турбот і позабути про буденні клопоти. Потрібно лише почати, присвятивши деякий час, а потім уже важко буде відмовитися від спа-процедур.

Яка користь сауни?

Відвідування сауни:

 • зміцнюють серцево-судинну систему;

 • очищують шкіру;

 • усувають стрес;

 • допомагають схуднути.

Оздоровчі та СПА-центри можуть пропонувати й інші процедури. Наприклад:

 • теплові грязі наносяться на тіло для боротьби з целюлітом або більш серйозними захворюваннями (такими як артроз, остеопороз і хронічний ревматизм);

 • масажі – роблять шкіру більш здоровою та усувають м’язову напругу. Також протидіють запаленням і набрякам, розслаблюють нерви, знижують кров’яний тиск і усувають токсини. Завдяки масажам можна вивільнити емоції, зменшивши ступінь стресу;

 • спеціальні душі – це фактично душові кабіни, де поперемінно розпорошуються струмені води, які змінюються за температурою. Це чудовий засіб проти целюліту.

Сауна: переваги після спортивних тренувань

Все більше спортивних залів, басейнів і спортивних центрів пропонують відвідати на своїй території спа-центр із сауною та лазнею. Наприклад, ви можете влаштувати такий відпочинок у Львові в Три Стихії. Це не проста мода, а справжня «оздоровча програма», рекомендована навіть спортивними лікарями. А сауна має ще й лікувальну силу, сприятливо діючи на організм після фізичних навантажень.

Тепла ванна всередині фінської сауни сприяє швидкому відновленню, покращує стан шкіри. Також вона прискорює утилізацію молочної кислоти й поліпшує периферичний кровообіг. Сауна ще й впливає на нервову систему, забезпечуючи подальше розслаблення м'язів і суглобів. Всі ці ефекти, особливо якщо лікування повторюється з певною послідовністю, роблять спортсмена більш енергійним і активним з часом. Тож це лише доповнює перелік вже широко визнаних переваг сауни).

Як правильно користуватися сауною?

 • Тепло сауни подвоює швидкість кровообігу за дуже короткий час, а також покращує роботу всіх органів. Тому не слід вживати алкоголь ні до, ні після сауни. Замість цього поїжте щось легке. До і після пийте багато рідини (негазована вода, соки, чай).

 • Перед входом прийміть гарячий душ і витріться.

 • Не носіть прикраси, які можуть викликати опіки, або одяг, що перешкоджає нагріванню.

 • Під час відвідування краще накриватися бавовняною тканиною.

 • Мінімальний час перебування в сауні – 8 хвилин.

 • За можливості лежачи, сконцентруйтеся на вдиху. Виходьте повільними рухами, спочатку сівши, щоб компенсувати падіння тиску. Потім прийміть холодний душ і розслабтесь на 10/15 хвилин, закутавшись у вовняну ковдру, щоб завершити цикл потовиділення. Потім повторіть другий крок.

Одне з найголовніших правил відвідування СПА – це залишити позаду всі негативні емоції та зосередитися лише на позитивних відчуттях, які передає тіло. Спробуйте розслабитися й відпустити зайві турботи. Прислухатися до фону заспокійливих звуків музики та води, поринути у думки про абсолютне розслаблення. Формула гарного самопочуття полягає в тому, щоб усвідомити, як відбувається розслаблення в тілі та розумі – і дозволити собі захопитися спокоєм цих моментів. Хай усе вдасться!

Динамика курса валют на 03.03.2024

Нефть Brent
$83.56
-0.07%

Лента новостей