5 причин, чому вам потрібні омега-3 жирні кислоти

16.07.2018 8:02   Елена Степницкая
5 причин, чому вам потрібні омега-3 жирні кислоти

Мода на здорове харчування породила тисячі різних БАДів і вітамінних комплексів. 99% з них швидше завдадуть вашому здоров’ю шкоду, ніж користь: будь-який аптечний засіб варто брати, тільки якщо його призначив лікар.
Однак є елементи, які складно отримати з їжі, але при цьому вони незамінні для організму. До них відносяться омега-3 жирні кислоти. Якщо ви, як і більшість, не їсте морську рибу хоча б 2 рази в тиждень, МОЗ України рекомендує вам додатково приймати 1 г омега-3 (в народі – риб’ячий жир) на добу. І ось чому:
1. Знижується ймовірність депресії
Мозок на 60% складається з жиру. В основному, жирних кислот омега-3. Якщо в раціоні їх не вистачає, порушується його робота, сповільнюється процес передачі інформації від клітини до клітини. Це може дати старт депресивному і тривожному розладу.
2. Прискорюється обмін речовин
Омега-3 збільшує чутливість до інсуліну, а через це вуглеводи засвоюються повільніше. В результаті зменшується відчуття голоду, нормалізується рівень цукру в крові і прискорює ріст м’язів.
Дослідження показують: після регулярного прийому омега-3 у спортсменів підвищується витривалість і тонус м’язів.
3. Шкіра стає гарнішою
Омега-3 кислоти зберігають колаген – це основа нашої шкіри. Без колагену вона втрачає пружність і еластичність. А ще це сильний антиоксидант і захист від агресивного кисню. Ну і, нарешті, омега-3 бореться з акне, зменшує ризик шкірних алергій, дерматитів і дерматозів. Ну чим не еліксир краси і вічної молодості?
4. Зміцнюються судини і серце
На початку 1970-х років вчені помітили, що гренландські ескімоси рідко страждають підвищеним тиском, атеросклерозом, інфарктами та інсультами. І все завдяки жирній рибі, яку вони їдять кожен день.
З тих пір майже всі офіційні установи охорони здоров’я згодні з тим, що Омега-3 жирні кислоти необхідні для серця і судин. Вони:
знижують рівень поганого холестерину в кровізнімають запалення, зменшують пошкодження судин через стресзнижують тискзменшують ризик утворення тромбів.Однак у 2017 році вийшло ще одне дослідження. Автори заявили, що омега-3 марно починати пити, якщо ви старше 59 років і у вас вже є серцево-судинні захворювання. Але у наукового співтовариства до цієї роботи було багато зауважень, так що чекаємо нових досліджень.
5. Зміцнюються кістки і суглоби
Омега-3 запобігають їх зношуванню, зберігають еластичність зв’язок і хрящів, а також підвищують якість внутрішньосуглобового мастила. Коли в раціоні достатньо поліненасичених жирних кислот, ризик хвороб суглобів знижується на 50%. А якщо ви часто падаєте або займаєтеся небезпечним видом спорту, омега-3 знизить ризик переломів.

Источник

Динамика курса валют на 20.07.2024

Нефть Brent
$85.11
+1.62%

Лента новостей