В Ужгороді білий лелека-змієлов безжально розправляється з плазунами

15.07.2018 10:28   Елена Степницкая
В Ужгороді білий лелека-змієлов безжально розправляється з плазунами

Цими днями журналіст закарпатської газети «НЕДІЛЯ» став очевидцем лелечиного обіду.
Цей птах не сторониться від людей, ходить неподалік від рибаків і безстрашно вишукує собі та пташенятам їжу.
Пернатий розгулював у воді неподалік драмтеатру. Протягом певного часу він просто стояв і дивився довкола. Аж раптом за секунду опустив голову під воду і витягнув… змію довжиною близько 40 сантиметрів. Плазун почав обвиватися довкола дзьоба. Але птах міцно тримав здобич. Далі він почав товкти вужа дзьобом. Убивав нещасного десь дві хвилини. Та вбити його так і не вдалося. Змія звивалася від болю, а лелека продовжував атакувати її. Пересвідчившись, що вуж не вмирає, птах почав його ковтати живцем. Оскільки плазун виявився досить товстим, це йому вдавалось нелегко. Але за 6-8 спробо лелека таки проковтнув свою жертву.
Спостерігати за видовищем було непросто. Але оскільки усе відбувалося у самісінькому центру Ужгорода, багато людей зупинялося і фотографувало страшну пташину трапезу. Можна собі тільки уявити, як вужик ворушився у шлунку лелеки, у яких муках помирав. Але у природі такі закони, що деякі тварини виживають за рахунок інших.
Тож пообідавши, лелека пішов знову у воду і почав запивати обід. Після цього він постояв у воді і зловив собі жабу. Її теж безжально проковтнув. А далі перелетів на інше місце – до мосту Масарика. Там лелека теж зловив жабу.
Яким же ненажерою є цей мирний пернатий! За 10 хвилин він з’їв трьох тварин і, можливо, на цьому його прийом їжі не скінчився, адже як кажуть науковці, за добу лелечина родина – двоє дорослих та двох пташенят з’їдають більше 5 кілограмів їжі. А це, погодьтеся, чимало…
Про лелек і змій існує навіть досить цікава легенда.
Згідно з нею, якось, зібрав Бог змій, жаб, ящірок у великий мішок і дав одному чоловікові, щоб він його викинув у море, і наказав ні в якому разі не розв’язувати. Але чоловік виявився занадто допитливим, не втримався і відкрив мішок. Всі гади, які були в торбі, порозповзалися. Побачивши це, Бог дуже розсердився, що чоловік його не послухав і перетворив його на лелеку. З тих пір ходить лелека по полях і луках і визбирує всіх, кого колись розгубив.

Источник

Динамика курса валют на 24.05.2024

Нефть Brent
$81.36
-0.66%

Лента новостей