Безвіз з Британією: чого чекати українцям

21.07.2018 20:14   Елена Степницкая
Безвіз з Британією: чого чекати українцям

Посол України в Лондоні Наталія Галибаренко заявила, що Великобританія поки не готова до впровадження безвізового режиму з Україною.
Посол розповіла, що з кожним днем взаємовідносини між Україною та Великобританією стають все кращими, проте уряд країни поки не готовий до реального скасування віз для громадян нашої країни.
"На тлі того, що ми справжні партнери і друзі з британцями, це питання реально отруює двосторонні відносини. Не проходить жодного дня, щоб не було якихось проблем з візами. Але скажу відразу, що запровадження безвізового режиму – дуже амбітна мета. Великобританія до цього сьогодні не готова", – заявила Галибаренко.
Варто відзначити, що раніше Україна і Грузія домовилися про прискорення процесу введення поїздок між країнами з внутрішнім біометричним паспортам.
Така домовленість була досягнута під час зустрічі міністра Кабінету міністрів України Олександра Саєнка з новопризначеним прем'єр-міністром Грузії Мамукою Бахтадзе, яка відбулася 17 липня в Тбілісі.
Поки що мова не йде про якісь конкретні терміни, але сторони висловили свою готовність створити ще одну транспортну співдружність в рамках "Нового Шовкового шляху".
"Україна готова продовжувати конструктивний діалог і співпрацю з питань вдосконалення існуючих і розвитку нових транспортних маршрутів, а також усунення перешкод на шляху руху товарів і послуг. У цьому контексті актуальним є питання розвитку "Нового Шовкового шляху", - зазначив Саєнко.
Зазначимо, з пропозицією почати діалог про визнання країнами ID-карт (внутрішніх паспортів) при перетині кордонів Грузії і України громадянами цих країн ще в листопаді минулого року виступив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час свого робочого візиту в Тбілісі. Подальшого розвитку ця пропозиція не отримала. Поки що українці можуть відвідувати країну по закордонному паспорту.
Крім того варто додати, що Україна розширила угоду про безвізовий режим з Сербією, завдяки чому громадяни України відтепер зможуть перебувати у цій країні до 90 діб без оформлення візи.
"Ми розширили угоду про безвізовий режим з Сербією. Тепер українці зможуть перебувати у цій країні без віз до 90 днів. Відповідну угоду підписали сьогодні в Белграді", - заявив президент Порошенко.
Знай

Источник

Динамика курса валют на 22.07.2024

Нефть Brent
$82.63
-3.00%

Лента новостей