Клеїмо крайку ПВХ самостійно

07.08.2021 17:29   Елена Степницкая
Клеїмо крайку ПВХ самостійно

Якщо ви вирішили самостійно зібрати або відремонтувати меблі, то рано чи пізно зіткнетеся з тим, що доведеться обробляти торець виробів. Для цього найкраще використовувати крайкову плівку з ПВХ. Існує кілька способів обробки краю виробу. Зараз ми їх розглянемо.

Перший варіант - самоклейна крайка.

У цьому випадку на заводі на зворотну сторону наноситься шар термоклею. Що б приклеїти стрічку потрібно її розігріти. Найкраще в домашніх умовах це робити праскою, яку попередньо потрібно включити на найнижчий режим.

Торцювальну крайку з ПВХ прикладають на край виробу таким чином, щоб вона перекривала повністю весь торець плити і акуратно, за допомогою праски, нагрівають. Обов'язково робіть це через чисту і суху тканину або в крайньому випадку через газету. По мірі нагрівання клей починає розчинятися, і стрічка фіксується і розгладжується. А праска переміщається далі. Таким чином слід діяти до тих по поки край меблів не буде повністю закрити.

У деяких випадках, наприклад, коли треба буде багато роботи або не зручно підібратися праскою, найкраще використовувати будівельний фен. У цьому випадку алгоритм роботи трохи інший.

Спочатку слід нагріти ту сторону, на якій знаходиться клей, до його розчинення. Потім, коли поверхня стала липкою, прикладають стрічку до краю деталі, притискають і розгладжують чистою ганчіркою.

У разі якщо у вас торцева стрічка ПВХ без клейової основи, то без клею тут не обійтися. Кращим варіантом буде контактний клей типу «Момент». Підійдуть і так звані «рідкі цвяхи», але у них є один недолік - занадто товстий шар. Тому розглянемо роботу з «Моментом».

Для початку слід очисти всі поверхні від пилу і бруду. Якщо десь виявите жирні плями - видаліть їх за допомогою розчинника. Потім на обидві поверхні нанесіть тонкий шар клею. Зачекайте від 5 до 20 хвилин. Швидкість висихання залежить від багатьох факторів - температура повітря, вологість. Клей повинен висохнути. Слід перевірити, помацавши пальцями. Якщо на пальцях нічого немає - наносите другий шар. І знову потрібно почекати. Після того як всі підсохнуло слід з'єднати обидві поверхні і сильно притиснути стрічку. Від сили тиску залежить якість приклеювання.

У деяких випадках стрічка буває ширше кромки заготовки тому доводиться прибирати зайве. Робити це слід за допомогою звичайного напилка шляхом сколювання зайвого.

В кінці слід обробити всі краї дрібним наждачним папером.

Якщо у вас залишилися питання або не можете визначиться з вибором - звертайтеся в інтернет-магазин Фурнісет. Менеджери з радістю і абсолютно безкоштовно проконсультують вас і дадуть рекомендації по правильному підбору.

Динамика курса валют на 20.07.2024

Нефть Brent
$85.11
+1.62%

Лента новостей