Українців визнали найнещаснішими в Європі

30.10.2017 12:09   Елена Степницкая
Українців визнали найнещаснішими в Європі

Щорічно дослідницький проект міжнародної програми "Мережа рішень сталого розвитку" при Організації Об’єднаних Націй публікує звіт щодо всесвітнього рівня щастя World Happiness Report.
Цього року українці, згідно з рейтингом, були визнані самими нещасними в Європі. Наша країна посіла 132-у сходинку з 155. Сусідами України в рейтингу стали такі африканські країни, як Гана (131-е місце) і Уганда (133-є місце). А найщасливіші люди, згідно з рейтингом, живуть у Норвегії, Данії, Ісландії, Швейцарії та Фінляндії.
Відзначається, що з кожним роком українці стають все більш нещасними. Так, в 2016 році Україна посідала 123-ю сходинку в рейтингу, в 2015 — 111-у, а в 2013 — 87-у. На таке падіння вплинули війна на Донбасі, погіршення економічної ситуації і показники свободи життєвого вибору і сприйняття корупції.
Однак у 2017 році дещо поліпшилися показники в пункті "соціальна підтримка". Родичі і друзі стали приділяти більше уваги своїм близьким на тлі хронічних проблем, українці стали більше розраховувати на свої сили і менше чекати допомоги від держави. Також покращилися показники, пов’язані з благодійністю. У цій сфері в України показники кращі, ніж у інших європейських країн. Але, знову ж таки, це пов’язано зі збором матеріальної допомоги волонтерами для учасників АТО і переселенців.
При складанні рейтингу враховували такі показники, як:

  • рівень ВВП на душу населення;
  • очікувана тривалість здорового життя;
  • сприйняття корупції;
  • підтримка соціального оточення (можливість покластися на когось у важкий момент);
  • благодійність (готовність робити пожертви);
  • свобода життєвого вибору.

Источник

Динамика курса валют на 23.04.2024

Нефть Brent
$87.29
+0.21%

Лента новостей