Ми йдемо до масштабних катастроф. Трагедій. Саме на транспорті

25.06.2018 22:58   Елена Степницкая
Ми йдемо до масштабних катастроф. Трагедій. Саме на транспорті

Достало! За останні тижні відбулося декілька інцидентів з літаками наших приватних авіакомпаній. Інцидентів на грані фола, трагедії.
Наслідком цього є цілий ряд затримок рейсів, у деяких випадках, до двох діб (!), зламані плани та настрій пасажирів, стреси та інші неприємності.
З кожним роком ситуація у цивільній авіації все гірше і небезпечніше... Причини – старі літаки (і продовжується закупівля 30-літніх!), проблеми з технічним станом та обслуговуванням.
Така сама ситуація з рухомим складом Укрзалізниці (УЗ). Не подаються і горять локомотиви, приміськи потяги, не вистачає вагонів. Причини ті ж самі, старий рухомий склад, відсутність запчастин...
З морським та річковим портофлотом трохи легше, його просто і вже давненько, у більшій частині, вкрали... Та що ж таке?!
Кажуть, УЗ треба приватизувати і усі проблеми буде вирішено. Ага! Ось вам приклад приватних авіакомпаній! Може причини не у форматі підприємства, а зовсім в іншому?!
Шановні співвітчизники, а може досить красти?! Ви подивіться на особисті домівки, автомобілі і порівняйте з громадським транспортом.
У локомотивах розкрадено усе, що має цінність, тільки, щоб їхав, іноді вже і не їде, запчастини ідуть по колу зі складу на склад, або закупаються, начебто, з Німеччини, але виявляється, що китайські, російські за підвищеною ціною у три рази.
Славетний Бескидський тунель. Відкривав президент. Чи знав він скільки разів він обкрадався (потім ще раз купували і монтували!) до того, як все ж таки добудували?
Дехто може розповісти. Але не для протоколу. У приватній бесіді.
Дизельне паливо. Окрема тема. Системний богатошаровий лівий дохід. На закупівлі (ціна сотен тисяч тонн за ціною, порівняною з ринковою роздрібною!), на транспортуванні (недоливи, прямі крадіжки з цистерн), на паливних складах (маніпуляційна система з температурою та обліком), при заправці локомотивів (ще раз недоливи), з самих тепловозів в експлуатації!
При тому, що є відповідальні за енергоефективність галузі!!! Які надають звіти про економію разом з головою правління! І не хочуть подивитися правді в очі! Причому усе для цього в них є! Останні роки у цій сфері відбулося пряме шкідництво та викрадання державного майна на мільярди гривень!
А скільки сходів вагонів з колії останнім часом? А чому? Або верхню побудову колії крадуть, або у депо щось недоремонтують, або бандажі на колпарах чомусь (!?) зменшилися.
Якщо ви думаєте, що в нашій країні крадуть тільки на державних підприємствах, то ви глибоко помиляєтесь. Господар нічого не буде робити, а тим паче, його менеджери (яким, краще звітувати про успіхи) якщо не проявить неабиякої політичної волі.
Та, взагалі, якщо господар сам у якомусь сенсі, крадій, то буде давати красти (не дуже багато) своїм підлеглим. Так простіше. Декілька років будуть усі потрохи красти, на життя вистачить, а далі – інша робота, інший об’єкт... Це зветься в нашій країні ефективним управлінням.
Політичної волі можна чекати від сильної та чесної людини (а такі, на щастя, ще є і є наочні приклади тих же справжніх господарів!). Якщо у голові держави таких немає, то що ж... Маємо, що маємо... Немає волі, не буде і держави...
Але, чому я зірвався зараз.
З безладдям, тотальною продажністю інженерів (а корупція вбиває професіоналізм!), службовців, менеджерів різного рівня (не всіх!) і при наявності не чим не стриманого реального безбашеного криміналу, ми йдемо до катостроф...
Масштабних катостроф. Трагедій. Саме на транспорті.
Півень клюне. А не хотілось би...
Комусь з нас треба приструнити свою пельку і про щось подбати.
Та й досить возюкатися з цим гіперлупом! Як малі нікчемні і невідомо чиї діти!
Oleksandr SHELKOVYI

Источник

Динамика курса валют на 18.07.2024

Нефть Brent
$83.73
-1.34%

Лента новостей