Єврокомісія схвалила синхронізацію української енергосистеми з європейською

21.03.2019 17:39   Елена Степницкая
Єврокомісія схвалила синхронізацію української енергосистеми з європейською

Європейська комісія схвалила синхронізацію українського енергетичного ринку з європейським.
Про це заявив президент Петро Порошенко.
“Хочу подякувати Єврокомісії за прийнятий вчора (20 березня — ред.) додаток №27 до Угоди про асоціацію Україна-ЄС, що дозволяє синхронізувати енергетичні ринки … Це інтеграція України в енергетичний сектор ЄС, який починається з різних проектів — від недопущення “Північного потоку-2” і до будівництва енергомосту”, — сказав він.
Як повідомлялося, Кабмін у кінці 2018 року схвалив план заходів щодо синхронізації об’єднаної енергосистеми (ОЕС) України з Європейською мережею системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E).
Для цього планується забезпечити: готовність ТЕС до роботи в ENTSO-E, організацію каналів зв’язку для технологічного управління ОЕС, будівництво повітряних ліній та підстанцій, сертифікацію оператора системи передачі (НЕК “Укренерго”), перехід на ізольовану роботу з енергосистемами країн, що не входять у ENTSO-E (РФ, Білорусь), залучення міжнародної технічної допомоги.
ENTSO-E (European Network of Transmission System Operators for Electricity) створена у 2009 році. Вона об’єднала 6 існуючих на той час галузевих асоціацій: ATSOI, BALTSO, ETSO, NORDEL, UCTE і UKTSOA. У ці асоціації входить 41 системний оператор із 34 країн.

Источник

Динамика курса валют на 08.12.2021

Нефть Brent
$75.44
+3.13%

Лента новостей