Як німець захопився Карпатами та став гуцулом

24.11.2019 17:28   Елена Степницкая
Як німець захопився Карпатами та став гуцулом

25 років тому Бьорн Штендель з Гамбурга оселився спочатку в Києві, а потім в Карпатах. І відтоді він перетворює село Лючу на таку собі Баварію.
Майже 25 років Бйорн живе в Україні. Сам із Гамбурга. Там працював у зернотрейдовій компанії. Потім у дев’яностих приїхав у Київ і закохався. І в Україну, і в майбутню дружину Олену, йдеться в сюжеті “Подробиць”.
Свій дім із Оленою Бйорн побудував на околиці Києва. Зводили будинок прикарпатські майстри з гуцульського села Люча. Вони й показали німцеві фото із карпатськими краєвидами.
“Як, гуцул сприймаю його як свого гуцула. Він вже наш німецький гуцул”, – говорить Михайло Крим’юк, житель Яблунівської ОТГ.
Гуцульщина красою нагадує Бйорну рідну Баварію. Щоправда, дороги тут не такі. Тож німець підлатав у селі дорогу власним коштом.
Дорога в Лючі коштувала Бьорну сорок тисяч доларів і 50 гривень.
Бйорну вдається об’єднувати українську громаду. Приміром, у боротьбі з браконьєрами. Німець побудував вольєр на кілька десятків гектарів, куди люди приносили знайдених хворих і поранених диких звірів. Для реабілітації.
«Було до тридцяти оленів у вольєрі, і кабани були, і потому їх випускали в природу. Якраз ми відновили популяцію тут в нього і фазанарій був, ми відновили популяцію фазана”, – говорить Юрій Фальбільчук, лісничий Березівського лісництва.
Разом із лісничими німецький гуцул прокладає туристичні стежки та встановлює альтанки обабіч дороги. Усе – щоб привабити сюди побільше туристів.
А ще привчає українців до німецької охайності. Кілька років тому закупив сміттєві баки й оплачує машину, яка непотріб вивозить. Заохотити українців не смітити насправді просто – переконаний німець. Але для цього потрібна допомога держави.
Німцю, якого виховували на зовсім інших цінностях, важко збагнути, чому українці не цінують красу, в якій живуть. Чому не заробляють на ній гроші. І чому не розуміють, що взаємодопомога – це насамперед – вигідно.
“Дорогие друзья, дорогие украинцы (Бйорн говорить ламаною російською) я очень люблю здесь территории я очень люблю люди что здесь живут. Сейчас они мои друзья. Я буду делать все что можно, у нас будет лучше. Будьмо, Слава Украине, Героям слава”.
Новини Закарпаття

Источник

Динамика курса валют на 02.02.2023

Нефть Brent
$84.51
+0.02%

Лента новостей