Чи подорожчає оренда квартир восени - думки експертів

31.07.2019 10:59   Елена Степницкая
Чи подорожчає оренда квартир восени - думки експертів

Початок активного сезону для бізнесу та чималий потік іногородніх студентів у зв’язку з початком навчального року спричинять великий попит на оренду нерухомості в українських містах.
За словами аналітика з нерухомості Сергія Костецького, в країні найбільшим попитом користуються однокімнатні квартири від 4 до 8 тис. грн. Таку цінову політику підтверджують й інтернет-портали нерухомості.
“У столиці – це ціновий діапазон в 6-8 тис. грн”, – говорить експерт.
При цьому на ціну найбільше впливають розташування житла і ремонт.
Однокімнатну квартиру без ремонту та меблів у центрі Києва можна зняти за 10-12 тис. грн, а квартира зі свіжим ремонтом та технікою обійдеться тут у 15-25 грн. Значно економнішим варіантом є київські околиці: охайне житло тут коштуватиме 4-7 тис. грн.
У спальних районах Одеси ціни стартують від 5 тис. грн, у приморських – від 12 тис. грн. Існують і дешевші варіанти: квартири із радянськими меблями у передмісті можна винайняти тут за 2-3 тис. грн.
Найбільш лояльними за ціновою політикою до орендаторів виявились західні міста. Житло у центрі Львова зі “звичайним” ремонтом коштує 5 тис. грн, а з радянським – і 3 тис. грн. Дизайнерський ремонт у квартирі обійдеться значно дорожче -16 тис. грн.
Харківські “однушки” у спальних районах та без ремонту здають за 3-4 тис., відремонтовані – за 5-6 тис. грн. Квартира без техніки у центрі міста коштуватиме 8 тис., а з гарним ремонтом і цілих 12 тис. грн.
Щодо подорожчання думки експретів розійшлися. Сергій Костецький впевнений, що восени квартиру може вийти зняти дешевше, ніж зараз через високу конкуренцію між орендодавцями і падаючим курсом долара.
Голова Союзу фахівців з нерухомості Віктор Нєсін вважає, що варто чекати незначного подорожчання – до 10%.
З цим згоден і столичний ріелтор Максим Єрмоленко, але прогнозує зростання на 20%.

Источник

Динамика курса валют на 09.12.2023

Нефть Brent
$74.05
-0.34%

Лента новостей