У Польщі відкрили україномовну школу

11.01.2019 23:38   Елена Степницкая
У Польщі відкрили україномовну школу

У польському місті Лодзь лінгвіст та викладач Віталій Затильний з Тернополя відкрив українську школу.
Чоловік працював викладачем польської мови в Чорткові, та ведучим програми на одному з тернопільських телеканалів. Потім переїхав до Польщі. Там заснував суботню двомовну школу, повідомляють Тернопільські експрес-новини. Віталій Затильний каже, що школа є офіційною.
Після її закінчення учні отримують свідоцтво і конкретний кваліфікаційний рівень. На даний момент в школі функціонує два невеликих класи. Її майбутнє залежить від вибору українців, які проживають в Лодзі.
Польську мову в школі вивчають нарівні з українською. При вивченні школярі не зачіпають політичні проблеми або історичні суперечки. “Віталій зважився на відкриття мовної школи саме тому, що в Лодзі згідно з дослідженнями, проживає близько 80 тисяч українців, і часто серед усіх домінує російська мова. Тому потрібно воскрешати українську мову, робити її популярною і відомою.
Віталій не приховує, що мріє про той час, коли в Польщі українська стане такою ж популярною як італійська або іспанська. На даний момент школа не користується популярністю і не дивлячись на те, що багато українців приїхало в Лодзь з дітьми, бажаючих навчатися в українській школі дуже мало. В основному люди поспішають вивчати польську і в тому випадку, якщо це потрібно для роботи”, – йдеться у повідомленні.

Источник

Динамика курса валют на 06.07.2022

Нефть Brent
$102.77
-8.62%

Лента новостей