Українці стають найбільш хворою нацією Європи через пияцтво, нездорове харчування та порожні гаманці

08.09.2018 9:29   Елена Степницкая
Українці стають найбільш хворою нацією Європи через пияцтво, нездорове харчування та порожні гаманці

Українці стали трохи довше жити і менше курити, і на цьому позитивні новини про здоров'я нації закінчуються. Пияцтво, неправильне харчування, малорухливий спосіб життя і порожні гаманці виводять Україну у лідери списку найбільш хворих націй Європи та світу, пише журнал Новое Время.
На останніх місцях у рейтингу здоров'я
Україна в рейтингу здоров'я від ВООЗ займає сумне 97-ме місце зі 156, пропустивши вперед не лише розвинені західні країни, але і весь колишній СРСР: Білорусь перебуває на 54-му рядку, Росія - на 73-му, Молдова - на 75-му. Гірше, ніж в українців, здоров'я та медобслуговування лише у жителів бідних арабських країн, Африки та Афганістану.
Незважаючи на те, що від 1991 року по сьогоднішній день середня очікувана тривалість життя в Україні зросла - з 69,3 до 71,2, а за останні сім років 20% співвітчизників кинули курити, вони все ще живуть на 10-12 років менше, ніж європейці.
Українці стають найбільш хворою нацією Європи через пияцтво, нездорове харчування та порожні гаманціСерцево-судинні захворювання є причиною 68% смертей в Україні, і це вдвічі більше, ніж у країнах ЄС. Близько 400 тис. українців хворіють на серцево-судинні захворювання, а кожен сьомий помирає від інфаркту.
Причина прогресу недуги - зростання бідності населення, погана екологія та стреси, а також неякісне харчування і нездоровий спосіб життя. Витрати держави на охорону здоров'я теж залишають бажати кращого. На 2018 рік Кабмін виділив на охорону здоров'я 86 млрд грн, це 2,6% від ВВП. Здавалося б, багато, але у благополучній Норвегії зі значно вищим ВВП на здоров'я співгромадян іде 8,9%, у Японії - 9,1%, Німеччині - 9,5%.
Ішемічна хвороба серця та інсульт - головні вороги не лише українців, а й усього людства. За даними ВООЗ, останні 15 років вони залишаються основною причиною смертності на планеті, забираючи щорічно 17,5 млн життів. Однак в Україні смертність, викликана цими захворюваннями, значно перевищує світові показники, складаючи майже 70% у загальній структурі смертності. Для порівняння: у США від серцево-судинних захворювань помирають близько 47% жителів.
Українці стають найбільш хворою нацією Європи через пияцтво, нездорове харчування та порожні гаманціА ось українські показники захворюваності на рак на тлі інших країн не найвищі. Якщо на берегах Дніпра щорічно реєструється 345 випадків таких захворювань на 100 тис. співвітчизників, то в Данії - 554, Німеччині - 504, Швейцарії - 496. У цілому, за даними ВООЗ, 43% всіх ракових захворювань відносяться до розвинених країн світу, і нерідко фахівці пояснюють такий перекіс більш високим рівнем медицини, зокрема діагностики.
Причини хвороб українців
Причини поганого здоров'я українців варто перш за все шукати в їхніх тарілках, впевнений Михайло Гриньов, заступник головного лікаря Олександрівської лікарні, провідної клініки у столиці. Погане незбалансоване харчування, а також погана питна вода - причини багатьох хвороб. Дорогі м'ясо та овочі співвітчизники замінюють дешевими макаронами, крупами та картоплею, а також шкідливими жирами, що призводить до порушення вуглеводного обміну та надмірної ваги. А це один з основних факторів розвитку артеріальної гіпертензії, діабету та інших захворювань. Наступний крок у цьому ланцюжку - інфаркти та інсульти.
Українці стають найбільш хворою нацією Європи через пияцтво, нездорове харчування та порожні гаманціУ багатьох країнах світу меню середньостатистичного українця, багате на жирну свинину, неякісні макарони, картоплю та дешеві солодощі, вважали б неприйнятним. Наприклад, такої точки зору дотримується італійський лікар-остеопат Мауріціо Руга, співгромадяни якого перебувають у першій трійці світу за тривалістю життя - в середньому італійці живуть 82,8 року. Руга впевнений, що причина довголіття його співвітчизників - знаменита середземноморська дієта, багата на морепродукти, оливкову олію та овочі.
Киянка Тетяна Серьогіна каже, що в супермаркетах зі своїм ЗСПшним продуктовим набором - яблука, авокадо, йогурти - виглядає на тлі інших покупців, у яких кошики забиті алкоголем, ковбасою і солодощами, білою вороною. За її спостереженнями, на відміну від європейців, українці часто виглядають старшими за свої роки.
Сама Серьогіна не лише виглядає молодше за свої 39: функціональне тестування її організму показало, що біологічний вік киянки відповідає показникам 23-річної дівчини. Таких результатів Серьогіна домоглася правильним харчуванням і спортом - вона вже десять років займається бігом, а недавно захопилася плаванням і велоспортом.
Українці стають найбільш хворою нацією Європи через пияцтво, нездорове харчування та порожні гаманці

Источник

Динамика курса валют на 29.05.2020

Нефть Brent
$35.29
+1.56%

Лента новостей