Українці стають найбільш хворою нацією Європи через пияцтво, нездорове харчування та порожні гаманці

08.09.2018 9:29   Елена Степницкая
Українці стають найбільш хворою нацією Європи через пияцтво, нездорове харчування та порожні гаманці

Українці стали трохи довше жити і менше курити, і на цьому позитивні новини про здоров'я нації закінчуються. Пияцтво, неправильне харчування, малорухливий спосіб життя і порожні гаманці виводять Україну у лідери списку найбільш хворих націй Європи та світу, пише журнал Новое Время.
На останніх місцях у рейтингу здоров'я
Україна в рейтингу здоров'я від ВООЗ займає сумне 97-ме місце зі 156, пропустивши вперед не лише розвинені західні країни, але і весь колишній СРСР: Білорусь перебуває на 54-му рядку, Росія - на 73-му, Молдова - на 75-му. Гірше, ніж в українців, здоров'я та медобслуговування лише у жителів бідних арабських країн, Африки та Афганістану.
Незважаючи на те, що від 1991 року по сьогоднішній день середня очікувана тривалість життя в Україні зросла - з 69,3 до 71,2, а за останні сім років 20% співвітчизників кинули курити, вони все ще живуть на 10-12 років менше, ніж європейці.
Серцево-судинні захворювання є причиною 68% смертей в Україні, і це вдвічі більше, ніж у країнах ЄС. Близько 400 тис. українців хворіють на серцево-судинні захворювання, а кожен сьомий помирає від інфаркту.
Причина прогресу недуги - зростання бідності населення, погана екологія та стреси, а також неякісне харчування і нездоровий спосіб життя. Витрати держави на охорону здоров'я теж залишають бажати кращого. На 2018 рік Кабмін виділив на охорону здоров'я 86 млрд грн, це 2,6% від ВВП. Здавалося б, багато, але у благополучній Норвегії зі значно вищим ВВП на здоров'я співгромадян іде 8,9%, у Японії - 9,1%, Німеччині - 9,5%.
Ішемічна хвороба серця та інсульт - головні вороги не лише українців, а й усього людства. За даними ВООЗ, останні 15 років вони залишаються основною причиною смертності на планеті, забираючи щорічно 17,5 млн життів. Однак в Україні смертність, викликана цими захворюваннями, значно перевищує світові показники, складаючи майже 70% у загальній структурі смертності. Для порівняння: у США від серцево-судинних захворювань помирають близько 47% жителів.
А ось українські показники захворюваності на рак на тлі інших країн не найвищі. Якщо на берегах Дніпра щорічно реєструється 345 випадків таких захворювань на 100 тис. співвітчизників, то в Данії - 554, Німеччині - 504, Швейцарії - 496. У цілому, за даними ВООЗ, 43% всіх ракових захворювань відносяться до розвинених країн світу, і нерідко фахівці пояснюють такий перекіс більш високим рівнем медицини, зокрема діагностики.
Причини хвороб українців
Причини поганого здоров'я українців варто перш за все шукати в їхніх тарілках, впевнений Михайло Гриньов, заступник головного лікаря Олександрівської лікарні, провідної клініки у столиці. Погане незбалансоване харчування, а також погана питна вода - причини багатьох хвороб. Дорогі м'ясо та овочі співвітчизники замінюють дешевими макаронами, крупами та картоплею, а також шкідливими жирами, що призводить до порушення вуглеводного обміну та надмірної ваги. А це один з основних факторів розвитку артеріальної гіпертензії, діабету та інших захворювань. Наступний крок у цьому ланцюжку - інфаркти та інсульти.
У багатьох країнах світу меню середньостатистичного українця, багате на жирну свинину, неякісні макарони, картоплю та дешеві солодощі, вважали б неприйнятним. Наприклад, такої точки зору дотримується італійський лікар-остеопат Мауріціо Руга, співгромадяни якого перебувають у першій трійці світу за тривалістю життя - в середньому італійці живуть 82,8 року. Руга впевнений, що причина довголіття його співвітчизників - знаменита середземноморська дієта, багата на морепродукти, оливкову олію та овочі.
Киянка Тетяна Серьогіна каже, що в супермаркетах зі своїм ЗСПшним продуктовим набором - яблука, авокадо, йогурти - виглядає на тлі інших покупців, у яких кошики забиті алкоголем, ковбасою і солодощами, білою вороною. За її спостереженнями, на відміну від європейців, українці часто виглядають старшими за свої роки.
Сама Серьогіна не лише виглядає молодше за свої 39: функціональне тестування її організму показало, що біологічний вік киянки відповідає показникам 23-річної дівчини. Таких результатів Серьогіна домоглася правильним харчуванням і спортом - вона вже десять років займається бігом, а недавно захопилася плаванням і велоспортом.

Источник

Динамика курса валют на 26.11.2022

Нефть Brent
$83.63
-2.13%

Лента новостей