Українці купують російський бензин і ще скаржаться на його ціну

10.10.2018 9:59   Елена Степницкая
Українці купують російський бензин і ще скаржаться на його ціну

В Україні з початку року середня вартість бензину зросла на 4-5 гривень за літр. Згідно з оцінками експертів, до кінця цього року середня вартість А-95 може зрости ще на 2 грн за літр. У чому причина такого зростання ціни?
Причина в тому, що 70-80% палива в Україну постачаються з Російської Федерації та з Білорусі, і всі про це мовчать. А ми розуміємо, що паливо російське, і просто йде через Білорусь, а не з Росії.
Нам потрібно бути енергонезалежними, а не залежати від інших країн, які можуть диктувати свою волю. І будь-які коливання на ринку нафти впливають на ціну на бензин. Зрозуміло, що транснаціональні російські компанії хочуть заробляти більше. У них виросла ціна на нафту – значить вони будуть піднімати ціну на бензин.
І мені смішно, коли хтось каже: "А ми будемо протестувати". Проти чого протестувати? Це теж саме, як в Україні протестувати проти ціни бананів. Яку ціну бананів Еквадор захоче зробити, така й буде. Або те саме, як протестувати проти ціни кави. Яку бразильці захочуть поставити ціну, така й буде – який сенс тут протестувати?
В Бразилії та Еквадорi так само, як і в Російській Федерації, наші бойкоти чи протести просто будуть iгнорувати. Вони ставлять свою ціну. Хочете? Купуйте. Тому нам потрібно просто не купувати, не залежати вiд РФ, а переходити на електротранспорт.
Я, наприклад, придбав собі електрокар і взагалі не знаю, яка ціна бензину на заправках. Я не спонсорую країну-агресора.
А бити себе в груди і кричати: "Ми протестуємо!"… Протестуйте так: не купуйте бензин у країни-агресора, не давайте йому гроші в кишеню. Це буде протестом.
Коли "Укртатнафта" готувала прохання ввести квоти на російське паливо, я бачив там документи. Вони стверджують, що 70-80% - це російське паливо. Частина йде через Білорусь, але ми розуміємо, що це те саме російське паливо, яке просто йде через білоруський завод, от і все. Чомусь про це всі мовчать. Ми ж розуміємо, що це - пряма енергетична залежність.
Нам потрібно просто потихеньку ставати енергонезалежними, розвивати в Україні електротранспорт і менше споживати чужої нафти і палива. Потрібно робити пільги для ввезення в Україну електротранспорту і потихеньку переходити на енергонеємні автомобілі, які споживають мало палива.
Я не бачив в Парижі на вулицях Джипів, які гасають. У нас же зараз якась істерія – "ой, зменште податки на автомобілі 3-4 літрів!". А може не купувати автомобілі з двигунами на 3-4 літри, враховуючи те, що Україна не є енергонезалежною країною на сьогодні. А нам потрібна енергонезалежність. І нам потрібно позбавлятися таких автомобілів з 3-4-літровими двигунами і переходити на двигуни в 1-1,5 літри. Ніяких проблем тоді не буде. І менше палива будемо споживати.
Олег Назаренко

Источник

Динамика курса валют на 25.09.2022

Нефть Brent
$86.15
-5.00%

Лента новостей