Українці зможуть отримати кредити на модернізацію та утеплення будинків

13.01.2019 14:46   Елена Степницкая
Українці зможуть отримати кредити на модернізацію та утеплення будинків

Кредити на модернізацію та утеплення для ОСББ через півтора місяці надаватиме Фонд енергоефективності України. Жителі висоток, які не створили об’єднання, але не задоволені роботою комунальників, зможуть відмовитися від ЖЕКів і найняти професійного керуючого
Сьогодні мешканці 15% багатоповерхівок створили ОСББ. А це понад 33 тисячі будинків. Саме з ними вже з березня готовий співпрацювати Фонд енергоефективності, на рахунках якого знаходяться 4,5 млрд гривень на модернізацію і утеплення житла, каже міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Геннадій Зубко. Також ЄС виділить Україні 54 мільйони доларів на Фонд енергоефективності.
Будинок може пройти аудит з інженерних конструкцій, з електромереж і чітко отримати рекомендації, що потрібно робити, щоб доцільно використовувати кошти, які дає Фонд енергоефективності, держава і самі жителі”, – зазначає Зубко.
А ще в українців з’явиться вибір. Можна буде відмовитися від послуг ЖЕКу і найняти спеціального керуючого, який відзвітує за кожну витрачену гривню.
“Це не означає ліквідацію ЖЕКів, ЖЕК, якщо він надавав такі послуги (керуючого. – Ред.), теж може взяти участь у конкурсі і виграти цей конкурс”, – підкреслює міністр.
Якщо жителі не наймуть керуючого, не створять ОСББ, будинок буде автоматично підпорядковуватися муніципальному ЖЕКу, де і будуть вирішувати за людей, хто і за скільки буде надавати послуги.

Источник

Динамика курса валют на 07.07.2022

Нефть Brent
$100.69
-2.07%

Лента новостей