Українців попередили про небезпечну хворобу: хто у групі ризику

18.12.2018 8:38   Елена Степницкая
Українців попередили про небезпечну хворобу: хто у групі ризику

В Україні за останні роки значно зросла захворюваність на бронхіальну астму. Серед основних причин цього явища — погана екологія, різні алергії, стреси і куріння.
Хто найбільше ризикує захворіти, розповіла лікар-алерголог Тетяна Бондаренко.
"Бронхіальна астма — це глобальна проблема охорони здоров'я по всьому світу, тенденція збільшення захворюваності зростає. В Україні за останні 10 років захворюваність зросла на 30%, а всього у світі на астму страждає понад 200 млн осіб", — розповіла Бондаренко.
За словами лікаря, найбільше схильні до бронхіальної астми діти, а й серед дорослого населення зростання захворюваності високе.
"Серед причин захворюваності на бронхіальну астму я б відзначила генетичну схильність, а також алергени, які нас оточують, неалергічні речовини — шкідливе виробництво, екологічні умови, смог, активне і пасивне куріння", — пояснила вона.
Бондаренко окремо відзначила алергічну бронхіальну астму, яка розвивається під впливом різних алергенів: "Це може бути і цвіль, і кліщі в домашньому пилу, пилок, шерсть різних тварин".
Також, за її словами, провокувати бронхіальну астму може стрес, гормональна дисфункція, надмірне фізичне навантаження.
"Пікові сезони загострень у різних пацієнтів свої. Хтось схильний до пилкової бронхіальної астми, пов'язаної із запиленням різних рослин — це може бути і весна, і літо, й осінь. Буває загострення бронхіальної астми в осінньо-зимовий період, коли погана вентиляція приміщень, конденсат може давати зростання розвитку цвілі, в погано провітрюваному приміщенні скупчуються різні алергенні тригери", — пояснила лікар.
"Якщо це захворювання вже розвинулося, з'явилися певні симптоми — задишка, ускладнення дихання, частий кашель. Коли пацієнт прокидається вночі від задухи, треба звернутися до лікаря, поставити діагноз, з'ясувати його причину, і тоді лікар розповість, як на це захворювання впливати, які препарати застосовувати і як знімати даний стан", — підсумувала Бондаренко.

Источник

Динамика курса валют на 20.05.2022

Нефть Brent
$112.04
+2.62%

Лента новостей