Сергій Власенко: Непризначення голови КСУ може поставити під загрозу інавгурацію Зеленського

15.05.2019 2:49   Елена Степницкая
Сергій Власенко: Непризначення голови КСУ може поставити під загрозу інавгурацію Зеленського

Відставка чинного голови Конституційного Суду і непризначення нового може призвести до серйозних політичних наслідків. Це може виглядати як спроба перешкодити інавгурації новообраного президента, що є неприпустимим.
Таке переконання висловив заступник Голови партії «Батьківщина» Сергій Власенко в кулуарах Верховної Ради, коментуючи ймовірну відставку голови Конституційного суду Станіслава Шевчука.
Він висловив побоювання з приводу того, що судді КСУ можуть стати заручниками чужої гри.
«Хотів би порадити суддям КСУ не поспішати з відповідним рішенням, бо це може виглядати як спроба перешкодити новообраному президенту прийняти присягу. Конституція України чітка: присягу новообраного президента приймає голова КСУ, а не в.о., заступник чи старший за віком», — пояснив Сергій Власенко.
Правник також висловив занепокоєння юридичною ситуацією, яка, на його думку, «може призвести до того, що хтось — чи то в межах країни чи поза межами — поставить під сумнів легітимність приведення до присяги новообраного Президента».
Зі свого боку, народний депутат від «Батьківщини» Ігор Луценко вважає, що намагання відправити голову КСУ у відставку власне зараз — це перешкоджання новому президентові.
«Я б назвав цей процес, що відбувається, — мінуванням поля для майбутнього президента. Безумовно, такий важливий орган як КСУ може потрапити під контроль таких ретроградів «порошенківського штибу». Намагання замінити голову КСУ — це саме із цього контексту», — зазначив він.

Источник

Динамика курса валют на 20.08.2019

Нефть Brent
$59.74
+1.84%

Лента новостей