Посилення гривні коштувало бюджету 2,3 млрд грн, - Рахункова палата

13.02.2020 19:58   Елена Степницкая
Посилення гривні коштувало бюджету 2,3 млрд грн, - Рахункова палата

Недонадходження до держбюджету через недоліки макроекономічного прогнозування, зокрема курсу гривні, у січні становили 2,3 млрд гривень.
Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан на засіданні Комітету ВР з питань бюджету, передає прес-служба відомства.
“Звичайно, січень не є показовим, але певні висновки щодо виконання плану основних показників державного бюджету можу висловити. Основний висновок такий – рік новий, а проблеми ті самі”, – сказав Пацкан.
“Почну з позитиву. Планові показники фінансування державного бюджету в частині надходжень, частка яких у загальному обсязі планових надходжень становить 48%, практично виконано. Йдеться насамперед про зовнішні та внутрішні запозичення і кошти від приватизації”, – підкреслив він.
Натомість, за його словами, доходи загального фонду держбюджету не виконано на 13,8 млрд грн, або 24,5%.
“Таке суттєве невиконання спричинене насамперед низьким рівнем надходження митних платежів. Так, доходи, стягнення яких контролюють митні органи, не виконано на 7,9 млрд грн, або 30,4%.
Чому так сталося? Знову доводиться говорити про якість макроекономічного прогнозування, на чому Рахункова палата наголошує не один рік”, – наголосив голова Рахункової палати.
Іншим чинником стало зменшення, порівняно з січнем попереднього року, імпорту товарів на 1% за умови прогнозованого на 2020 рік зростання на 11,3%.
Рубрика

Источник

Динамика курса валют на 04.08.2020

Нефть Brent
$43.26
-0.09%

Лента новостей