Подвійне громадянство в Україні може стати законним до кінця року – МЗС

16.11.2019 9:48   Елена Степницкая
Подвійне громадянство в Україні може стати законним до кінця року – МЗС

Подвійне громадянство в Україні може стати законним вже до кінця 2019 року. Зараз розробляється відповідний законопроект. Про це заявив заступник голови МЗС Василь Боднар.
“Є два шляхи. Перший – якщо ми підемо традиційним міжвідомчим шляхом – це може зайняти кілька місяців. Оскільки треба зібрати думки всіх міністерств, пропустити через уряд і вийти на парламент. Може бути інша ініціатива, якщо безпосередньо депутати з правлячої фракції візьмуться за розробку, або президент внесе цю пропозицію. Зараз опрацьовуються шляхи, але ми постараємося зробити це набагато швидше, щоб уже до кінця року мати, як мінімум, законопроект, а може, і закон“, - заявив він.
За словами чиновника, на подвійне громадянство можуть претендувати три категорії українців. Перша – ті, хто виїхав за кордон і проживає там на постійній або тимчасовій основі. Друга – ті, які проживають в Україні, але при цьому мають громадянство інших держав. Третя – іноземці українського походження.
При цьому будуть введені обмеження для держслужбовців.
“Є певні обмеження такої можливості. Це стосується, перш за все, державної служби в органах прокуратури, суду, інших правоохоронних органах, виборних посад, у тому числі президента, депутатів парламенту та органів місцевого самоврядування. Але можуть бути певні винятки за результатами дискусій“, - зазначив він.

Источник

Динамика курса валют на 30.01.2023

Нефть Brent
$86.66
-0.93%

Лента новостей