НБУ розповів, скільки валюти продав для згладжування коливань курсу

04.10.2019 5:28   Елена Степницкая
НБУ розповів, скільки валюти продав для згладжування коливань курсу

Інтервенції Національного банку України з продажу валюти на цьому тижні склали $200 млн для згладжування тимчасових коливань курсу, викликаних, перш за все, психологічними факторами.
Про це повідомили в Національному банку України.
“Пропозиція валюти зменшилася, а попит на неї дещо зріс. Однак такі коливання не обумовлені появою нових фундаментальних факторів і викликані, перш за все, психологічними чинниками”, – прокоментував ситуацію НБУ.
Регулятор відзначив, що, незважаючи на сприятливу ситуацію на валютному ринку в цілому, у окремі періоди протягом цього року курс гривні також коливався в бік ослаблення. Зокрема, така ситуація спостерігалася в березні, потім в кінці травня – на початку червня, після чого починався зворотний тренд.
У центробанку підкреслили, що обсяг міжнародних резервів, який в останні місяці коливається в межах $21-22 млрд, є достатнім для згладжування поточних коливань на валютному ринку.
“При режимі гнучкого курсоутворення коливання курсу є реакцією ринку на постійні зміни ситуації в економіці і в світі. Після періоду посилених коливань ринок завжди знаходить точку рівноваги і відбувається зворотний тренд”, – зазначив регулятор.

Источник

Динамика курса валют на 13.05.2021

Нефть Brent
$69.32
+1.11%

Лента новостей