На Синевирі туристи знищують унікальну скульптуру

06.11.2019 14:19   Елена Степницкая
На Синевирі туристи знищують унікальну скульптуру

На території НПП “Синевир” відвідувачі регулярно завдають шкоди найвідомішій скульптурі на території українських Карпат – пам’ятнику Сині та Виру скульптора Івана Бровді.
Останніми роками, хтось систематично знищує унікальну скульптуру Івана Бровді на території озера Синевир, яка входить до переліку ТОП 10 найвідоміших скульптур українських Карпат.
Неозброєним оком видно, що туристи, які не розуміють цінності національного парку Синевир, прагнуть залишити за собою слід, залишивши свої монети у дерев’яній скульптурі.


Туристичний інформаційний центр “Турінформ Закарпаття” закликає спільноту екскурсоводів, що проводять екскурсії на території національного парку “Синевир” проводити профілактичні бесіди та просити утриматись туристів від такої діяльності, адже це несе шкоду пам’ятці та є вандалізмом.
Прохання, до усіх хто планує відвідати озеро Синевир не повторювати дій вандалів.
Олександр Коваль, керівник “Турінформ Закарпаття”
Що треба знати про скульптуру на озері Синевир?
Алегорична робота «Син і Вир», виконана у 1978 році скульптором Іваном Бровді
Її висота 13 метрів, вона прикрашає один із берегів озера Синевир
Вага понад 30 тонн і вважається однією з найбільших дерев’яних скульптур світу
Виготовлена з гілок дерева махагоні.
Легенда
Найвідоміша легенда озера Синевир розповідає про трагічне кохання дочки місцевої багатого вельможі Синь та бідного пастуха Вира. ЇЇ батько був категорично проти кохання між молодими людьми, та не хотів бачити такого зятя. В один день підступно убив його. На що, його дочка Синь дуже гірко плакала над тілом коханого. Легенда каже, що саме з її сліз утворилось гірське озеро.
Вважається, що якщо молоді люди познайомляться на Синевирі, то їхнє кохання буде вічним.

Источник

Динамика курса валют на 08.02.2023

Нефть Brent
$83.69
+3.23%

Лента новостей