Медики винайшли новий спосіб уповільнити старіння

05.08.2019 5:54   Елена Степницкая
Медики винайшли новий спосіб уповільнити старіння

Дослідники вважають, що даний вид терапії здатний сповільнювати процес старіння і захищати від ряду вікових захворювань.
Вчені з Школи біомедичних наук при Університеті Лідса у Великобританії, можливо, відкрили новий спосіб уповільнювати старіння. Їх дослідження показало, що стимуляція блукаючого нерва через вухо «перебудовує» вегетативну нервову систему у людей старше 55 років, що дає ефект гальмування процесу старіння. Отримані вченими дані опубліковані в науковому журналі Aging.
В медицині відома така процедура, як черезшкірна стимуляція блукаючого нерва, вона часто використовується в лікуванні епілепсії. Лівий блукаючий нерв при цьому обробляється електричними імпульсами і потім сам передає електричні сигнали в мозок.
Британські фахівці пропонують як ноу-хау стимулювати нерв не шляхом впровадження імплантів, а без хірургічного втручання, через вухо.
Провідний автор досліджень Беатріс Бретертон зазначив, що «вухо - це в своєму роді ворота, через які можна впливати на організм, не вдаючись до інвазивних процедур».
Автори дослідження повідомили, що проведені ними досліди по стимуляції блукаючого нерва через вухо з пацієнтами від 55 років дали «вражаючі результати». На їхню думку, дана методика може використовуватися як засіб терапії типових недуг старіння - високого артеріального тиску, миготливої аритмії та інших серцево-судинних захворювань.
Зокрема, випробовувані проходили щоденну стимуляція вуха протягом двох тижнів. Це в підсумку істотно поліпшила якість життя і сну людей, благотворно вплинуло на настрій і загальне самопочуття.

Источник

Динамика курса валют на 05.06.2020

Нефть Brent
$39.99
+0.50%

Лента новостей