Майже кожен третій українець взагалі не читає книжок

27.11.2018 16:27   Елена Степницкая
Майже кожен третій українець взагалі не читає книжок

31% українців взагалі не читають книжок. Такі результати всеукраїнського дослідження Ukrainian Reading Publishing Data 2018" на замовлення культурно-видавничого проекту "Читомо", цифрового видавництва GUTENBERGZ та за підтримки Українського культурного фонду.
Соціологи з’ясували, що респонденти читають книжки 1–2 години протягом дня (25%) або від півгодини до години (23%). Значно менше читають понад 2 години на добу (13%), і лише 3% – декілька хвилин. 31% респондентів взагалі не читають книжок.
Жителі великих міст приділяють найбільше часу читанню – 44% віддають читанню більше години на добу, тоді як жителі малих та середніх міст – 34%, жителі сіл – 33%. Серед працівників сфери освіти, науки, охорони здоров’я, культури присвячують читанню понад годину щодня 55%, найнижчі показники у працівників фінансового сектору, транспорту, енергетики, промисловості − віддають читанню найменше часу (лише 28% понад годину на добу). Серед груп, виокремлених за соціальним статусом, найбільше часу читають студенти та учні (55% понад годину на добу). Найбільше часу приділяють читанню люди з вищою освітою (58% понад годину на добу).
Що вищим є рівень добробуту респондентів, тим більше часу вони віддають читанню (якщо серед тих, хто змушений економити на харчуванні або кому вистачає лише на харчування, 32% віддають читанню більше години на добу, то серед тих, кому вистачає на дорогі покупки – 45%. Жінки читають більше ніж чоловіки – відповідно 44% і 31% читають більше години на добу. Найбільше часу віддає читанню молодь – 43% більше години на добу.
Лише 15% респондентів схильні виділяти окремий час для читання, значно більше (26%) читають, коли є нагода, у вимушених паузах чи паралельно з іншою діяльністю, ще 23% відповіли «і так, і так». Частіше за інших спеціальний час для читання виділяють студенти (25%), домогосподарки (21%) та пенсіонери (20%).
Найчастіше книжки читають вдома (58%).

Источник

Динамика курса валют на 24.04.2024

Нефть Brent
$87.29
+0.21%

Лента новостей