Лукашенко і Путін посварилися «в нехорошій формі»

06.12.2018 21:30   Елена Степницкая
Лукашенко і Путін посварилися «в нехорошій формі»

Під час засідання саміту Євразійського економічного союзу, який відбувся в четвер, Олександр Лукашенко висунув претензії Володимиру Путіну через високу ціну на російський газ для Білорусі.
Олександр Лукашенко заявив, що для білоруських споживачів газ коштує 130 доларів за тисячу кубометрів, в той час як для російських в сусідній Смоленської області — 70. "Немає рівних умов — немає Союзу (З Росією, — ред.)", — заявив Лукашенко.
Пізніше, в інтерв'ю російському телеканалу Лукашенко заявив, що ціни на газ заважають конкурентоспроможності білоруських підприємств.
"Якщо нерівні умови, з часом на наших підприємствах можна "поставити хрест". Ви, припустимо, по 40 доларів газ отримуєте, а ми по 200-250. Різниця величезна. Ми тоді повинні скорочувати витрати, у нас тоді зарплата не виходить, як в Росії", — заявив білоруський президент.
У відповідь на це Володимир Путін парирував, мовляв, якби для Білорусі була ринкова ціна газу, вона була б не 130, а всі 200 доларів за тисячу кубометрів. І додав: "Коли преса покине зал — ми подискутуємо".
Після дискусії, за словами самого Олександра Лукашенка, йому довелося вибачатися перед російським президентом. "Вдалося обговорити (ціни на газ, — ред.) в такій нехорошій формі, що потім довелося вибачатися перед господарем сьогоднішньої зустрічі. Дуже бурхливе було пояснення. Вам краще було не чути цього", — зізнався білоруський президент після завершення переговорів у Санкт-Петербурзі.
Олександр Лукашенко також повідомив, що на наступному тижні він має намір зустрітися з Путіним, щоб обговорити перед Новим роком всі питання.

Источник

Динамика курса валют на 24.06.2019

Нефть Brent
$65.20
+1.15%

Лента новостей