Клімкін: "Російських спостерігачів на виборах в Україні бути не може"

29.01.2019 3:16   Елена Степницкая
Клімкін:

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав політичною позицією МЗС відмову реєструвати власників російських паспортів в якості офіційних спостерігачів від міжнародних організацій, повідомляє УНІАН. За словами Клімкіна, Україна поінформувала про це ОБСЄ, в діяльності якої такі прецеденти вже бували, тому ніяких колізій в ситуації, що склалася міністр не бачить.
Ми направили офіційне звернення в Бюро з демократії і прав людини ОБСЄ, про те, що російських спостерігачів тут бути не може. Це наша політична позиція. Це свідчення того, що Росія є державою-агресором. І навіть юридично допустити російських офіційних спостерігачів в Україну неможливо, - заявив Клімкін.
Глава МЗС вважає, що офіційним спостерігачам від РФ, яка організовує нелегітимні вибори в окупованому Криму та окупованому Донбасі, просто нічого робити в Україні.
Зареєструвати іноземних спостерігачів мають право або Міністерство закордонних справ, або ЦВК. Клімкін висловив сподівання, що Центрвиборчком наслідуватиме приклад МЗС.
- Я сподіваюся, що і ЦВК не буде навіть за визначенням реєструвати російських офіційних спостерігачів. Це абсолютно неправильно ні з політичною, ні з юридичною, і, нарешті, з моральної точки зору. І ніякої колізії я тут не бачу, а Росія може заявляти все що завгодно, - підкреслив глава МЗС України.

Источник

Динамика курса валют на 06.07.2022

Нефть Brent
$102.77
-8.62%

Лента новостей