Київрада знизила ставки збору для забудовників

31.01.2019 19:43   Елена Степницкая
Київрада знизила ставки збору для забудовників

Київрада з 1 січня 2019 року в 30 разів знизила ставки збору для суб’єктів, що здійснюють колективне житлове будівництво і багатоквартирне житлове будівництво з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури.
За внесення відповідних змін до рішення Київради від 23 червня 2011 року “Про встановлення місцевих податків і зборів в м. Києві” проголосували сьогодні на засіданні 76 з 89 депутатів.
Згідно з документом, який розглядався як невідкладний, ставки збору становлять 0,03% від розміру мінімальної зарплати, встановленої станом на перше число звітного періоду. Тривалий час депутати одностайно не підтримували проект, розглядався варіант ухвалити його сьогодні тільки за основу, оскільки документ включав також і питання про зміну ставок зборів для суб’єктів гаражних кооперативів, для індивідуального дачного будівництва, колективного садівництва, а також туристичного збору тощо.
Про значне зниження ставки збору для окремих категорій заявив, зокрема, депутат Леонід Антоненко.
“Ми з вами щойно встановили ставки 0,03% для колективного житлового будівництва, для багатоквартирного будівництва з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури. Це означає, що наші забудовники, які отримали договори оренди землі чи мають право власності на земельні ділянки, будуть платити в 30 разів менше, ніж за ставкою, яка існувала в минулому році. Я пропоную відновити ту ставку, яка була для колективного житлового будівництва – 1% і для багатоквартирного житлового будівництва з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури – 1%, як це було в минулому році”, – зазначив Антоненко.
Депутати не підтримали його пропозицію. Після годинної дискусії про різні пункти проекту депутати таки ухвалили його в цілому.
Так, згідно з рішенням, встановлена також нова ставка податку з 1 січня 2019 року:
• для індивідуального садівництва, для колективного садівництва – 0,3%;
• для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель – 0,03%;
• для спорудження та обслуговування будівель тимчасового проживання-0,03%;
• для будівництва індивідуальних гаражів і для колективного гаражного будівництва – 0,1%;
• для будівництва та обслуговування паркінгів та автостоянок на землях житлової та громадської забудови – 0,1%;
• для індивідуального дачного будівництва і колективного дачного будівництва – 0,1%.
Також депутати сьогодні визначили нові ставки туристичного збору.
Так, ставка збору за кожну добу тимчасового розміщення особи в місцях проживання (ночівлі) встановлена в розмірі 0,4% – для внутрішніх туристів і 1% – для в’їзних туристів від розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного року (на 1 січня 2019 року – 4 173 гривні).
Як пояснювалося в сесійній залі, перегляд розміру туристичного збору пов’язаний з набранням чинності нового податкового законодавства.

Источник

Динамика курса валют на 04.07.2022

Нефть Brent
$114.79
-0.02%

Лента новостей