Зеленський озвучив нові пріоритети уряду

14.08.2019 4:09   Елена Степницкая
Зеленський озвучив нові пріоритети уряду

Президент Володимир Зеленський пообіцяв за 5 років прискорити зростання економіки до 5-7% на рік і залучити 20 млрд доларів інвестицій.
“У мене і моєї команди повний мандат на зміни. Шансом змінити країну ми обов’язково скористаємося”, – підкреслив гарант.
Заявлених показників він хоче домогтися за рахунок земельної реформи. Розпочати її планують уже цьогоріч, а наступного року вона дозволить створити ринок землі на 40 млн гектарів.
Президент розповів, що сьогодні вже є іноземні компанії, які володіють землею, і понадіявся – їх кількість буде тільки зростати: “Особливо це стосується південної частини України”. Нагадаємо, що заборона на продаж сільгоспземель тримається вже 18 років.
Економіст Сергій Фурса вважає, що обмеження будуть необхідні:
“Потрібно не допустити монополій. На мій погляд, повинен бути обмежений відсоток сільгоспземлі в руках одних власників (і пов’язаних з ними осіб). На рівні об’єднаних територіальних громад (ОТГ), області та країни”.
Другим рушієм економіки гарант бачить легалізацію азартних ігор. Але, за його словами, казино з’являться тільки в п’ятизіркових готелях, “що буде стимулювати розвиток туристичного кластера регіону біля Чорного моря”.
Зеленський також зазначив, що і в питанні запуску ринку землі, і в питанні азартних ігор передбачається державно-приватне партнерство. Тому буде необхідний закон про концесію, яка дозволяє створити нове підприємство або реконструювати старе на гроші інвестора. У майбутньому він зможе повернути свої кошти за рахунок доходів підприємства. Закон, за словами гаранта, з’явиться вже в найближчі місяці:
“Восени ми ухвалюємо закон про концесію, що дозволить державі безпечно працювати з приватним сектором, з приватними компаніями”.

Источник

Динамика курса валют на 25.02.2020

Нефть Brent
$56.30
-3.91%

Лента новостей