Експерт: Гривню зміцнюють іноземні інвестори

29.01.2019 5:19   Елена Степницкая
Експерт: Гривню зміцнюють іноземні інвестори

Нинішнє зміцнення гривні пов'язане з припливом в Україну грошей з боку іноземних інвесторів. Таку думку висловив координатор експертної платформи НБУ Андрій Блінов.
На сьогоднішній день валютний ринок виглядає досить збалансованим в плані попиту на валюту від імпортерів і пропозиції її експортерами, - пояснив Андрій БЛІНОВ. - Гнучкий обмінний курс прибрав екстремуми зимового попиту на валюту з боку учасників ЗЕД. При цьому фіксується тенденція високого інтересу до боргового ринку. Прибутковість, пропонована Мінфіном за короткими держоблігаціями на рівні 18-19% є дуже цікавою для інвесторів з урахуванням стабільності курсу. Активний захід в папери на 3-9 місяців, в т. ч. нерезидентів, стимулює деяке зниження курсу долара в найближчий період.
За його словами, якщо припускати незмінною зовнішньоекономічну кон'юнктуру, то найближчий важливий період для обмінного курсу - травень.
- Тоді стане ясно, наскільки Україна виконує програму МВФ і чи готова отримати другий транш. До того ж тоді вже буде відомо, хто став президентом країни на наступний п'ятирічний термін.
За його словами, при базовому сценарії розвитку подій курс національної валюти в березні-квітні зміцниться нижче позначки 28 грн за долар.

Источник

Динамика курса валют на 07.07.2022

Нефть Brent
$100.69
-2.07%

Лента новостей