Гончарук записал обращение о заморозке бюджетных выплат

19.12.2019 22:19   Елена Степницкая
Гончарук записал обращение о заморозке бюджетных выплат

Премьер-министр Алексей Гончарук объяснил решение заморозить бюджетные расходы до конца года. Об этом он сказал в своем видеообращении в Facebook.
По словам Гончарука, Кабмин в полном объеме профинансирует все защищенные статьи расходов: пенсии, зарплаты и соцвыплаты. Кроме того, правительство выделит средства на все обязательства, на которые открыты ассигнования. Премьер подчеркнул, что в госбюджете для этого достаточно средств.
Также он добавил, что выплаты Казначейства по всем другим статьям уже не раз временно приостанавливали. Гончарук отметил, что в конце каждого года госорганы пытаются перераспределить все средства, которые не были использованы.
«Кто-то за несколько миллионов покупает канцтовары на следующий год, а кто-то просто мастерски присваивает эти деньги себе. Мы с этой историей хотим закончить. К концу финансового года, то есть, до 27 декабря, Госказначейство ежедневно вручную будет пересматривать все выплаты, которые планируются», – сказал премьер.
Также он анонсировал брифинг министра финансов Оксаны Маркаровой в ближайшее время с объяснением деталей.

Уряд у повному обсязі профінансує усі захищені статті видатків

Уряд у повному обсязі профінансує усі захищені статті видатків, до яких входять пенсії, зарплати та всі соціальні виплати. А також профінансує всі зобов'язання, на які відкрито асигнування. В Державному бюджеті достатньо коштів для цього! Люди знаходяться в безпеці, а ситуація під повним контролем уряду. Вся інформація, яку сьогодні масово розганяють в окремих ЗМІ — фейк. Це не більш, ніж спроби окремих політиків завоювати собі політичні дивіденди. Це тимчасове призупинення виплат казначейства по всім іншим статтям, яке вже не раз траплялось в Україні. Це абсолютно контрольована ситуація Урядом, яку ми успішно пройдемо. Чому взагалі так трапляється? Наприкінці кожного року кожний орган намагається витратити всі гроші, які не були використані за 11 місяців до цього — хтось за декілька мільйонів купує канцтовари на наступний рік, а хтось просто майстерно привласнює ці гроші собі. Ми з цією історією хочемо закінчити. До кінця фінансового року, тобто до 27 грудня, Держказначейство щодня вручну буде переглядати всі виплати, які планують провести. Це дозволить максимально ефективно витратити гроші українських платників податків. Те, що така ситуація трапилась — це результат роботи неефективної державної машини протягом десятилітть. Зараз наша команда працює над тим, щоб ця ситуація не повторювалася більше ніколи. Але головне — люди знаходяться в безпеці. Найближчим часом міністр фінансів Оксана Маркарова дасть брифінг, на якому пояснить всі деталі. Залишайтесь на зв’язку!

Опубліковано Олексій Гончарук - Прем'єр-міністр України Четвер, 19 грудня 2019 р.

Источник

Динамика курса валют на 14.04.2024

Нефть Brent
$90.45
+0.78%

Лента новостей