В Ісландії очікують на виверження вулкану

29.01.2020 1:27   Елена Степницкая
В Ісландії очікують на виверження вулкану

Впродовж тижня ісландське місто Гріндавік зазнає землетрусів. Магнітуда найпотужнішою серії підземних поштовхів склала 3,7. А основа гори Торбйорн з кожним днем ​​набухає на 3-4 міліметри. Про це повідомляє Euronews.
Зазначається, що фахівці Метеорологічного інституту Ісландії заявили, що не виключають швидкого виверження. Вони вирішили встановити в цій зоні вимірювальні прилади, щоб в найближчі дні уважно стежити за сейсмічною активністю і точно визначити її походження.
У ЗМІ додали, що Ісландія перебуває на Серединно-Атлантичному хребті - області розбіжності тектонічних плит. Виверження потребують евакуації без малого 5000 осіб, включаючи жителів Гриндавик і численних відвідувачів Блакитної Лагуни - найвідомішого геотермального басейну країни.
"Якби сейсмічна діяльність була зафіксована в високогір'ї, ми, ймовірно, не готували б таку широкомасштабну операцію, але ми вирішили підготуватися до найгіршого сценарію", - каже співробітник департаменту Цивільної оборони Рьогнавальдур Олафсон.
Влада підвищила рівень авіапопередження про небезпеку з "зеленого" до "жовтого". Хоча фахівці вважають, що катастрофи 2010 року, коли виверження вулкана Ейяфьядлайекюдль паралізувало повітряне сполучення Європи, чекати не слід.

Источник

Динамика курса валют на 13.06.2024

Нефть Brent
$81.92
+0.35%

Лента новостей