В Україні дозволять не відвідувати школу: які нововведення чекають учнів

29.06.2019 18:47   Елена Степницкая
В Україні дозволять не відвідувати школу: які нововведення чекають учнів

Сімейна освіта для школярів стане доступною з 1 вересня. Таке нововведення запровадило Міністерство освіти, а зараз відповідне положення на прийнятті в інших міністерствах.
Перейти на сімейну освіту зможуть всі бажаючі, достатньо буде лише написати заяву, а тому в МОН з нового навчального року очікують значне збільшення хоумскулерів. Сьогодні таких дітей в Україні 54 тисячі.
Як зробити такий перехід комфортним для дитини і чи варто вчитися вдома?
За словами психолога, у якої двоє з трьох дітей навчаються вдома, хоумскулінг підходить не всім, і починати готуватися до такого переходу варто за півроку.
«Підготуватися, перш за все, повинні батьки, самі. Тому що, дуже часто саме батьки виявляються не готові. Не готові до того навантаження, з яким вони стикаються. Яким чином? Проконсультуватися з фахівцем. Щоб зрозуміти, з якими складнощами вони зіткнуться», – каже психолог Юлія Магеррамова.
У Міністерстві освіти кажуть, з нового навчального року стати хоумскулером буде набагато легше. Адже в Україні змінили положення «про індивідуальну освіту».
«За новим законодавством, вважається індивідуальним: сімейна освіта, екстернат і педагогічний патронаж. Педагогічний патронаж передбачає супровід педагога від школи, екстернат і сімейна освіта – це тільки консультації та оцінки. Сімейна освіта і екстернат дуже схожі між собою, але різниця в тому, що на сімейну мають право всі, а екстернат – це виключний перелік осіб», – розповідає державний експерт Директорату дошкільної та шкільної освіти МОН Олена Лінник.
Щоб організувати сімейне навчання вдома, достатньо принести відповідну заяву в школу за місцем реєстрації.
Приймати їх почнуть з першого вересня, коли запрацює відповідне положення.
Після цього викладачі допоможуть скласти навчальний план і проведуть і з батьками, і з дитиною консультацію. А в кінці семестру на дітей чекатиме оцінювання знань.

Источник

Динамика курса валют на 05.02.2023

Нефть Brent
$79.94
-2.79%

Лента новостей