Водіїв чекають жорсткі штрафи: як зміниться ситуація на дорогах

15.09.2018 9:31   Елена Степницкая
Водіїв чекають жорсткі штрафи: як зміниться ситуація на дорогах

Причина одна, скільки б ми не збільшували санкції за будь-які порушення дорожнього руху, не тільки за перевищення швидкості, до тих пір, поки не буде системного контролю на дорогах, це результату не дасть.
З 27 вересня українських водіїв чекають нові штрафи за порушення ПДР. За перевищення швидкості більш ніж на 50 км / год водій буде зобов’язаний заплатити штраф до 3,4 тис. грн. Раніше за подібне правопорушення треба було заплатити 510 грн. Якщо водій став винуватцем ДТП і втік з місця злочину – штраф від 255 грн до 3,4 тис. грн і передбачається позбавлення прав строком до 6-ти місяців і т.д . Чи справді цей закон зменшить смерті на дорогах і чому водії уникають відповідальності за порушення ПДР?
У мене великі сумніви, що буде якийсь результат.
Ось вводять санкції за перевищення швидкості, а швидкість-то ніхто не вимірює. Який сенс в цих санкціях? Як поліцейський може залучити водія, якщо у поліцейського немає приладу, за допомогою якого він може виміряти швидкість. А без вимірювання швидкості він не може пред’явити претензії водієві.
Вихід тільки один – на законодавчому рівні треба вводити механізми, які забезпечать поліції системний контроль. А про це у нас поки взагалі ніхто не говорить. Тому все, що робиться – це просто струс повітря.
Нам не треба винаходити велосипед. У всьому світі застосовується два методи контролю на дорогах. Там працює автоматична фіксація і поліція теж безпосередньо під час патрулювання вимірює швидкість. Тому поки у нас це все не запрацює, говорити про перевищення швидкості і підвищення штрафів марно.
Теоретично в Україні законодавчо дозволяє вводити контроль як на дорогах, так і автоматично.
За автоматичної фіксації зовсім небагато залишається часу до затвердження стандарту з технічних засобів, буквально два-три тижні пройде – і все це може вводитися.
З приводу політичної волі на введення такого контролю однозначної думки немає. Тобто хтось вважає, що це непопулярний захід, а тут вибори наближаються. Хтось каже, що кількість жертв така, що треба це все робити терміново. Тому в високих кабінетах дискусії тривають, і яка точка зору переважає, поки сказати складно. Подивимося.
Чи винні суди, що винні не отримують тюремних термінів за смертельні ДТП?
У цьому плані у нас дуже лояльне законодавство і якщо у судді є можливість якось по мінімуму карати водія, суд звичайно ж цим користується.
Якщо за великим рахунком говорити, у нас дорожня сфера випала з контексту всього адміністративного кодексу. Про це вже давно говорять фахівці і я в тому числі, що прийшов час створювати окремий дорожній кодекс. У нас є повітряний, водний, митний кодекси. Нам залишилося дорожній зробити, тим більше, що в більшості країн це дійсно у вигляді окремих кодексів, або окремих великих законів, або склепінь закону в кількох томах.
Якщо теоретично у нас завтра запрацює автоматична фіксація правопорушень, то у нас відповідно до закону хто буде відповідати, кому буде приходити повідомлення? Власнику транспортного засобу. Ось тепер теоретично я приписую автомобіль на неповнолітню дитину у віці 14 років, тобто він у мене де-юре буде власником. Значить “лист щастя” має прийти на неповнолітню дитину.
А у нас за адміністративним кодексом адміністративна відповідальність настає лише у віці з 16-ти років. Там у нас є стаття 184, в якій обмовляється, що до настання цього віку відповідальність можуть нести опікуни або батьки. Але відповідні зміни до цієї статті були внесені лише три місяці тому. А до цього вона взагалі не поширювала свою дію на дорожній рух. І ось вам виходила тупикова ситуація. І таких прикладів вже дуже багато на практиці, коли у нас реально адміністративний кодекс не застосуємо до дорожньої сфері, і він зв’язує по руках і ногах патрульну поліцію і ті ж суди.

Источник

Динамика курса валют на 13.06.2024

Нефть Brent
$81.92
+0.35%

Лента новостей