Біль в області серця може попереджати про рак

17.01.2020 9:27   Елена Степницкая
Біль в області серця може попереджати про рак

Американські вчені з’ясували, що мікросудинна ендотеліальна дисфункція може бути передвісником розвитку раку. Цей стан вважають ранньою ознакою атеросклерозу, а у жінок після клімаксу він часто говорить про розвиток остеопорозу. Але, як з’ясувалося, цей діагноз також пов’язаний з раком.
Протягом 12 років вчені спостерігали за майже 500 дорослими добровольцями. У тих з них, у кого до дослідження або під час нього виявили мікросудинну ендотеліальну дисфункцію, рак діагностували значно частіше, ніж у тих, хто з дисфункцією не стикався.
Як пояснили автори роботи, по суті, це пошкодження стінок дрібних серцевих артерій. Вони втрачають свої бар’єрні властивості. Як правило, мікросудинну ендотеліальну дисфункцію діагностують у людей з підвищеним рівнем холестерину, цукровим діабетом, ожирінням. Найчастіше дисфункція поєднується з гіпертонією. При відсутності серйозних порушень, найпоширеніший симптом – періодичний біль в області серця.
Вчені відзначили, що необхідно провести додаткові дослідження, щоб отримати більше даних. Зараз вони можуть лише припустити, що мікросудинна ендотеліальна дисфункція є фактором ризику розвитку раку, а її своєчасне лікування, ймовірно, буде сприяти зниженню ризику.
Вона

Источник

Динамика курса валют на 13.06.2024

Нефть Brent
$81.92
+0.35%

Лента новостей