Більшість українців не планують залишатися у Польщі - дослідження

15.07.2019 2:41   Елена Степницкая
Більшість українців не планують залишатися у Польщі - дослідження

Лише двоє з п’ятьох українців розглядають Польщу як можливе місце постійного проживання.
Такі дані випливають з дослідження, проведеного на замовлення Поморського порталу для українців.
Головною причиною рішення українців про повернення на батьківщину є формальні причини і родина, вказали у поморському порталі.
“Однак, більшість з них не живе у Польщі з родиною, бо люди не можуть приїхати з родиною, а через це, я гадаю, вони не хочуть тут залишатися на довше. Дуже важко вирішити формальні питання, важко отримати посвідку на перебування, дуже важко отримати легальний дозвіл на працю”, – вказала керівник порталу Наталя Шевченко.
З її слів, шанси на зміну цієї негативної тенденції можуть бути пов’язані із молодим поколінням українців, які лише виходять на ринок праці.
“Економічні мігранти, я гадаю, ще приїздитимуть. Я маю надію, що ситуація у Польщі ще поліпшиться щодо вирішення формальних питань. Коли це поліпшиться, більшість українців приїде. Є ще одна група – студенти. Згідно з нашими дослідженнями, лише щоп’ята особа навчається у Польщі і працює. Це значить, що наразі міграційна хвиля молоді не надійшла”, – додала вона.
За даними Національного банку Польщі, у країні працює понад один мільйон громадян України, з яких лише 330 тисяч мають дозвіл на працю. 70% усіх українців займаються тут фізичною працею. Повернення українців на батьківщину найбільше позначиться на стані переробної та виробничої промисловості.

Источник

Динамика курса валют на 24.05.2024

Нефть Brent
$81.36
-0.66%

Лента новостей