Буде мобілізація: Чому військові масово покидають ВСУ

01.08.2018 7:41   Елена Степницкая
Буде мобілізація: Чому військові масово покидають ВСУ

Через масовий відтік офіцерів з ЗСУ українців може чекати мобілізація
Збройні сили України, незважаючи на ООС на Донбасі, масово покидають військові - майже 30 тисяч солдатів тільки в цьому році очікують звільнення. Про це заявив міністр оборони Степан Полторак. Головною причиною такої ситуації він вважає низьку зарплату військових.
Екс-військовий, офіцер запасу Микола Греков вважає, що головна причина відходу з армії - жахливе ставлення з боку командування.
"Те, що міністр заговорив про підвищення зарплати військовим, свідчить тільки про те, що скоро вибори. Тому що підвищувати ставки потрібно було вже давним-давно", - зазначив у розмові з нами Греков.
Рядові і офіцери, за його словами, змушені жити в нелюдських умовах.
"На територіях військових частин будують елітне житло, а військові змушені тулитися по кутках, бо житла для них в цих будинках немає. Тільки недавно вони підвищили ставку на піднайом житла - аж до 4 тисяч гривень. А ви спробуйте в Києві знайти за ці гроші квартиру? " - каже екс-військовий.
"Доведеться оголосити мобілізацію"
Чинний військовий Валентин Лихолит називає ще одну важливу причину, яка змушує досвідчених військових шукати щастя на громадянці.
"Коли я служив в "Айдарі", то ми отримували гроші за бойові. Я отримував 11 тис. грн, деякі і до 15 тис. грн мали. А тепер з'ясувалося, що до Пенсійного фонду податки Міноборони платило з нашої ставки в 800 грн. уявляєте, яку пенсію я отримаю? Молодь поки про це не замислюється, їм все одно. А військові, яким по 40 років і більше, думають про пенсію. Це перевірені війною кадри, контрактники з бойовим досвідом. і якщо вони підуть з армії, то, як не крути, доведеться оголошувати нову хвилю мобілізації і знову брати в армію тих, хто своє вже відвоював", - заявив він.
Просто втомилися від війни
У той же час Валентин Лихолит визнає, що в порівнянні з початок АТО, зараз в армії справи йдуть погано.
"Тил зараз заробив. Бувають випадки, коли забувають деякі частини на передовій, не доставляють їжу. Тоді підключаються волонтери. Їх зараз не так багато залишилося, але ті, хто найсумлінніший, армію не кинули. Звичайно, такої гострої потреби в них, як раніше, немає. Зараз вони частіше возять нам смакоту і рятують в таких ось гострих ситуаціях ", - говорить Лихолит.
Знай

Источник

Динамика курса валют на 21.04.2024

Нефть Brent
$87.29
+0.21%

Лента новостей