Борги за комуналку: чи можуть забрати квартиру

23.03.2019 10:19   Елена Степницкая
Борги за комуналку: чи можуть забрати квартиру

Комуналка зростає, борги накопичуються. Українці знову задумалися – а чи можуть відібрати житло за комунальну заборгованість? Журналісти 24 каналу розпитали юристів – яка сума заборгованості є критичною, хто і як може або не може забрати житло, і що робити, щоб цього не сталося.
Міністр юстиції Павло Петренко запевняє, що ніхто не має права відібрати житло за борги за комуналку. І що це питання “навіть не обговорюється”.
Але чинне законодавство України таку ситуацію допускає. І відібрати житло у комунальних боржників можуть. Але не у всіх. Процедура ця непроста, має кілька аспектів і умов. І в основному використовується тими, кому заборгували, як елемент залякування боржників, а не як справний і простий механізм стягнення боргів, кажуть юристи.
Причина заборгованості за ЖКП – тут ключова. Якщо не можете оплачувати через малі доходи – житло не втратите. А якщо маєте фінансову можливість, але не хочете платити – нерухомість можуть відсудити.
Юрист практики інтелектуальної власності, земельного права та виконавчого провадження Андрій Григоренко зазначив: постачальник житлово-комунальних послуг може лише вимагати у споживача таких послуг оплатити заборгованість.
Загрожувати тим, що через наявну заборгованість постачальник відповідних послуг може відібрати житло, він не має права. Такі дії є незаконними. “Вибити” борги, забравши квартиру чи будь-яке інше майно, постачальник житлово-комунальних послуг не може, – підкреслив юрист.
Якщо боржник відмовляється платити борги добровільно або укласти договір реструктуризації, то постачальник комунальних послуг може звернутися в суд і вимагати сплати самої суми заборгованості разом з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення і 3% річних, пояснила в коментарі 24 каналу адвокат, партнер АО “Бачинський і партнери”, керівник практики судового представництва Наталія Жеманова. Порядок примусового виконання рішення суду про стягнення заборгованості та порядок реалізації нерухомого або іншого майна регулюються Законом України “Про виконавче провадження”.

Источник

Динамика курса валют на 29.11.2021

Нефть Brent
$72.72
-13.11%

Лента новостей