Аеропорту "Бориспіль" загрожує дефолт через рішення КМУ про сплату дивідендів у розмірі 90%

04.06.2019 3:08   Елена Степницкая
Аеропорту

Національне уповноважене рейтингове агентство IBI-Rating внесло довгостроковий кредитний рейтинг ДП “Міжнародний аеропорт “Бориспіль” (поточний рівень – uaAAA) до Контрольного списку рейтингів і змінило його прогноз зі “стабільного” на “негативний”.
Про це йдеться в повідомленні на сайті агентства.
Зазначена рейтингова дія була зумовлена ​​прийняттям Кабінетом міністрів України рішень, якими для частини державних підприємств (в тому числі ДП “МА “Бориспіль”) базовий норматив відрахування частини прибутку за 2018 рік, що спрямовується на виплату дивідендів, було підвищено з 40% до 90%.
“Зміна зазначеної норми має важливе значення не тільки для реалізації вже розпочатих і запланованих інвестиційних проектів ДП “МА “Бориспіль”, а й для забезпечення безперебійного, безпечного і якісного функціонування інфраструктури”, – йдеться в повідомленні.
Крім того, підвищення відрахувань зменшить обсяг оборотних коштів підприємства, істотно погіршивши ліквідність, що матиме значний негативний фінансовий ефект і може позначитися на здатності своєчасно і в повному обсязі виконувати боргові зобов’язання.
“При збереженні норми про примусове вилучення у аеропорту 90% прибутку, підприємству доведеться взяти кредит, навіть щоб обслуговувати відсотки за “японським кредитом”, забезпеченим державною гарантією. Така ситуація не лише блокує стратегічні плани розвитку аеропорту, а й ставить під загрозу реалізацію навіть поточних проектів – паркінгу, галереї, перону. Такі рішення держорганів створюють штучну кризу”, – заявив у коментарі Delo.ua фінансовий директор аеропорту “Бориспіль” Кирило Звонарьов.

Источник

Динамика курса валют на 05.02.2023

Нефть Brent
$79.94
-2.79%

Лента новостей