Тепло - головна умова затишку і комфорту у вашому будинку

06.10.2018 15:52   Елена Степницкая
Тепло - головна умова затишку і комфорту у вашому будинку

У зв'язку з неухильним зростанням цін на всі види енергоносіїв тепле житло стає розкішшю для все зростаючої кількості людей. Саме тому необхідність утеплення приватних будинків, і багатоквартирних будинків сьогодні стоїть настільки гостро. Реагуючи на запит споживачів, ринок утеплення пропонує найрізноманітніші способи і матеріали для вирішення цього завдання.

Чому в будинку або квартирі холодно

Причин, за якими в будинку або квартирі в зимовий час може бути холодно, існує декілька:

1. Погана робота опалювальної системи.

2. Витік тепла через негерметично закриті вікна.

3. Протяг від вхідних дверей.

4. Порушення в системі вентиляції, коли відбувається проникнення повітря ззовні всередину приміщення.

5. Витік тепла через неутеплені дах, що часто трапляється в приватних будинках і квартирах останніх поверхів багатоповерхівок.

6. Витік тепла через погано утеплений підлогу, що так само характерно для приватних будинків або квартир перших поверхів.

7. Витік тепла через зовнішні стіни (і ці втрати найзначніші) або стіни, які межують з неопалювальними приміщеннями або шахтою ліфта.

Приступати до утеплення квартир або будинків потрібно тільки після ретельного аналізу причин тепловтрат. Тільки їх повне усунення може гарантувати надійне збереження тепла і, відповідно, суттєву економію на енергоносіях.

До 40% тепловтрат за підрахунками фахівців відбувається через зовнішні стіни, тому утеплення фасаду є найбільш ефективним заходом щодо їх попередження. Сьогодні саме цей метод завоював найбільшу популярність у багатьох країнах світу. Наприклад, в країнах Європи 70% житлового масиву утеплюється методом зовнішньої теплоізоляції стін.

Переваги зовнішнього утеплення стін

Перш за все, технологія утеплення фасадів є недорогий, її ціна варіюється в досить широких межах і залежить від вибору матеріалу. При цьому цей метод утеплення є довговічним. Наприклад, при дотриманні всіх вимог технології утеплювальний шар на основі пінопласту може прослужити півстоліття, в той час як гарантія на обладнання опалювальних систем навіть у відомих фірм не перевищує 2 - 3 років!

Це метод не потребує обслуговування системи і підтримки її в працездатному стані. Він екологічний, так як матеріали не стикаються з внутрішнім простором приміщень, не повинні зменшувати внутрішню площу житла.

Дуже важливою перевагою зовнішнього утеплення стін перед внутрішнім є виключення виникнення грибка і цвілі в приміщенні, так як не відбувається зміщення точки роси всередину, на поверхню зіткнення стіни і утеплювача, що часто відбувається при утепленні стін зсередини. При цьому досягається подвійний ефект: взимку в приміщенні зберігається тепло, а влітку - прохолода.

Ще однією перевагою даного методу є значне продовження терміну експлуатації будівлі завдяки запобігання руйнуванню фасаду через вплив несприятливих факторів зовнішнього середовища: температурних перепадів, опадів і вітру.

Динамика курса валют на 26.09.2022

Нефть Brent
$86.15
-5.00%

Лента новостей