Супровід вантажів – як сучасний бізнес

25.12.2017 22:15   Елена Степницкая
Супровід вантажів – як сучасний бізнес

Супровід та охорона вантажів – це достатньо прибуткові послуги в охоронній галузі. Більшість сучасних охоронних фірм надають такі послуги, пропонуючи клієнтам комплексний підхід (від розробки маршруту до автомобільного супроводу).

Основними замовниками таких послуг є компанії, які здійснюють перевезення товарів на значні відстані. Безпека вантажу тут є вкрай важливою, адже його вартість зазвичай є досить високою. Супровід вантажів замовляють для перевезення цінних документів, картин, антикваріату, значних партій дорого обладнання, всіляких товарів, сировини, дорогоцінних металів та ін. В процесі перевезення ці вантажі, як і водій та інші люди, що виконують транспортування, перебувають в зоні ризику. Супровід – є оптимальним рішенням для забезпечення безпеки вантажу та водія.

На даний момент охоронні компанії надають такі послуги не тільки українським замовникам, а й закордонним партнерам. Це дає можливість замовнику забезпечити повну безпеку своїх товарів, а охоронній компанії отримати непоганий прибуток. Наприклад, вартість послуги супроводу вантажу з-за кордону зазвичай складає не менше $1000.

В дорозі може виникнути будь-яка неприємна ситуація – від випадкової сутички із зловмисниками до спланованого пограбування. Збитки можуть складати мільйони гривень. В даній ситуації значно ризикує як власник вантажу, так і компанія, що здійснює його перевезення. Тому дорогоцінні вантажі необхідно перевозити під професійною охороною.

Для надання таких послуг необхідні, перш за все, автомобілі та професійні охоронці з відповідною екіпіровкою. Бажано, щоб охоронці мали дозвіл на носіння зброї, хоча б травматичної. Це дозволить їм ефективно протидіяти злочинцям. Великі охоронні фірми мають прайс-лист, де чітко прописані всі доступні послуги та ціни на них. Як правило, вартість розраховується виходячи із часу, необхідного для транспортування вантажу. Всі додаткові та індивідуальні умови повинні бути чітко прописані в двосторонній угоді про надання відповідних послуг.

Охоронна компанія має досконально вивчити маршрут, по якому буде рухатися транспортний засіб. Це дозволить мінімізувати вірогідність нападу та, у разі необхідності, швидко прийняти необхідні запобіжні заходи.

Треба мати на увазі, що для перевезення вантажів використовується не тільки автомобільний транспорт. Також часто вантажі перевозяться водним, повітряним або залізничним транспортом. Дуже небагато компаній сьогодні в Україні надають такі послуги, при тому, що попит на них є. Тому, при можливості, варто передбачити і ці послуги. Дана ніша відрізняється невисокою конкуренцією, що особливо вигідно для молодих охоронних компаній.

Ключові аспекти ефективного надання послуг з охорони та супроводу вантажів:

  • розуміння правил озброєного та неозброєного супроводу вантажів, їх чітке дотримання;
  • вміння забезпечувати охорону вантажу в процесі перевезення;
  • наявність автомобілів для здійснення супроводу;
  • надання автомобілів для перевезення вантажів з водієм-охоронцем;
  • вміння розробки маршрутів;
  • тісна співпраця з перевізниками та власниками вантажів;
  • наявність дозволу на використання травматичної зброї.

Динамика курса валют на 09.04.2020

Нефть Brent
$32.84
+2.95%

Лента новостей